Сарненські новини

Понеділок
Лип. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Зганьбила себе сама

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Береги Случа були зелені, наче їх облили фарбою, небо голубим і світлим. Сонце припікало, та гаряче Галині було не від спеки, а від думок, які роєм снували в голові. Хотіла відпустити їх за течією, але не змогла. Намагалася розповісти про своє горе птахам, але вони байдуже кружляли над головою. Телефонувала до подруги, але в неї свої проблеми. І вкотре лишилася наодинці із самотністю.

Того дня душа її була понівечена як ніколи, однак цього ніхто не бачив, і слава Богу, бо тяжко їй не так від самотності, як від брудних пліток. На людях завжди усміхнена та весела, тільки ніхто не знає чому вона ходить щодня до річки, сидить там годинами. Це відомо лише Всевишньому, він один знає всю правду, чує її молитви каяття. Бог давав їй усе, та не змогла зберегти, бо не цінувала те, що мала. Залишилась на старості літ одна, як стеблина в полі: ні дітей, ні чоловіка, а могла б мати гарну сім’ю. Хто винен у тому, що лишилася одинокою - не знає, і проти себе нічого не каже, бо набридло слухати це від людей. Єдине її надбання - робота, там засиджується допізна.

За Божим законом жінка повинна берегти себе, не піддаватися спокусам чоловіків до заміжжя. Не знала цього Галина, а можливо, й знала, та не прислухалась до Божих слів. На дискотеку пішла ще в сьомому класі. Різне про неї говорили в селі, байдуже до пліток ставилась мати. Бувало, наголошувала, що її донька чесна та порядна дівчинка. Дівчинка тому, що у  свої чотирнадцять років Галина виглядала на дванадцять, була низького зросту, худорлява. Та це не заважало їй зваблювати хлопців і розважатися з ними по-дорослому. Над життям дівчина не задумувалась, не мріяла, як усі її подруги, здобути престижну спеціальність, вийти заміж. Вона не поважала навіть матір, яка через деякий час почала й сама благати доньку, щоб зупинилась.

З Галини в селі сміялися ледве не всі. Доводилося чути, що вона була вагітна, але постійно робила аборти. Дівчина не думала про майбутнє, і це найбільша її помилка. Свого часу зустрічалась з гарним і розумним парубком, але зрадила його, чого той не стерпів. Думала, знайде кращого, та не судилося. Зневажати її почали навіть рідні, часто кричали вслід брудні слова. Особливо тяжко було матері: посивіла, як голубка, обличчя вкрилося зморшками, залишали сили. Вона вже не плакала, не благала доньку зупинитись, терпляче несла свій хрест, а іноді навіть просила в Бога смерті, бо не могла витримувати такий сором.

Не витримав цього батько, помер у неповних п’ятдесят. Зупинилася Галина лише тоді, як у волосся вплелися сиві стрічки. На той час у селі її ніхто не поважав, не поважають і нині, бо всі односельці знають, скільки сімей вона розлучила, лишила сиротами дітей. Дівчина не звертала уваги на жінок, які плакали гіркими сльозами й просили дати спокій їхній сім’ї. Вона була байдужою до всіх, окрім чоловіків, яких підкоряла, не звертаючи уваги на те, одружені вони чи ні.

Згадувати молодість жінка не хоче, соромно, була ж бо єдиною донькою у відомій сім’ї і батьки мали нею пишатися. Потоптала донька їх надії, не потішились бідолашні й онуками. Невтішні історії про Галину в селі розповідають і досі, але вона вже не чує їх. Просить у Господа, щоб простив усі гріхи, бо відчуває на душі тягар. Легше їй стає лише після молитви. Правду говорив один святий: щоб пережити молоді роки, треба щиро молитися Богу, бо тільки Всевишній веде людину по добрій дорозі та прощає гріхи.

Ольга ЛОТОЦЬКА, с. Зносичі.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891