Сарненські новини

Неділя
Чер. 17
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Сарненчани Наші інтерв'юЮрій БЕРЕЗЕНЬ: «Основна функція суду - здійснення правосуддя».

Юрій БЕРЕЗЕНЬ: «Основна функція суду - здійснення правосуддя».

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Зміцнення демократичних засад судочинства, прийняття справедливих неупереджених рішень, що виносяться іменем держави, - прерогатива системи органів правосуддя, низовою ланкою якої є міські та районні суди. Про роботу Сарненського районного суду розповідає голова Юрій Березень.

- Юрію Валентиновичу, у чому полягають функції суду?

- Основна функція районного суду як органу державної влади є здійснення правосуддя, захист інтересів громадян, юридичних осіб під час розгляду цивільних справ. Розглядаємо також кримінальні справи, щодо винних у скоєнні злочинів визначаємо міру покарання. Наприклад, за 11 місяців цього року розглянули 213 кримінальних, 1464 цивільних, 10603 адміністративні справи. Лише за І півріччя в порядку виконання судових рішень видали 4490 виконавчих документів на суму 510081 грн., з них 53 – про стягнення 7500 грн. на користь держави.

- З чим найчастіше звертаються до вас громадяни?

- Кілька років тому суд розглядав величезну кількість позовів щодо виплат надбавок працівникам освіти. Сьогодні масово звертаються громадяни, щоб за допомогою суду довести своє право на власність. Більшість цих позовів задовольняємо. І, звісно, позови про стягнення аліментів, розлучення. Принагідно зауважу, що справи про поновлення на робочому місці, стягнення аліментів мають розглядатися не більше місяця. В окремих випадках, як виняток, термін розгляду можемо продовжити. Решту справ суддя повинен розглянути впродовж двох місяців.

«Найпопулярніші» кримінальні справи – крадіжки, завдання тілесних ушкоджень, службовий підлог. До речі, за цей злочин законодавство передбачає на певний строк позбавлення права обіймати керівну посаду.

Серед цивільних справ нерідко розглядаємо важкі спори щодо земельних питань. Скажімо, свого часу були проведені неякісні виміри земельних наділів, допущені неточності при складанні технічної документації. У таких випадках - а їх, повірте, немало – призначаємо технічну експертизу. Нелегко прийняти й рішення щодо поділу подружжям спільного майна. У цьому випадку стосовно нерухомості також проводимо експертизу.

- Скажіть, чи існують критерії оцінки роботи суддів?

- Безперечно. Хочу наголосити, що кожен суддя проходить кваліфікаційну атестацію, під час якої отримує відповідний кваліфікаційний клас. Комісія враховує кількість закінчених справ, а також якість суддівської роботи – число скасованих і змінених судових рішень. Нерідко буває так, що одна зі сторін, незадоволена рішенням, звертається в Апеляційний суд, який відміняє рішення судді й приймає інше, залишає в силі рішення нашого суду. До слова, три наших судді мають третій кваліфікаційний клас, чотири – четвертий. Звичайно, значною мірою якість роботи суду залежить від кваліфікованої правової допомоги. На щастя, у районі потужний адвокатський корпус, представники якого юридично грамотно оформляють скарги та позови.

- Чи часто рішення сарненських суддів оскаржують і скасовують?

- Кожен суддя веде облік закінчених і скасованих справ. По цивільних виносимо рішення й ухвали, по кримінальних - вироки та постанови. Приміром, торік з 30 закінчених кримінальних і 1965 адміністративних справ особисто в мене оскаржена одна, з 2005 цивільних – 9. Загалом по суду скасовано 13% прийнятих рішень. Тим часом загальнообласний показник – 14%. Тож вважаю, що правосуддя вершимо кваліфіковано.

- Хто, на Вашу думку, найкраще виконує свої посадові обов’язки?

- Акцентую увагу на тому, що за рівнем завантаженості Сарненський суд на третьому місці в області. Та це не заважає вершити правосуддя й приймати справедливі рішення заступнику голови суду Інні Товстиці, Лілії Болотвіній, Наталії Власик. Вдячних слів за самовіддану працю заслуговують керівник апарату Світлана Чернишева, старший секретар канцелярії Галина Криницька. Що стосується решти – а трудяться в колективі 34 працівники – усі вони сумлінно ставляться до своїх обов’язків.

- Дозвольте у Вашій особі привітати всіх працівників суду й побажати об’єктивності й виваженості при винесенні рішень.

- Дякую.

Розмовляла Зоя Тимцунік  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891