Сарненські новини

Понеділок
Лип. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Як слід чистити картоплю

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Чистити картоплю треба тонко, тому що найбільше білків, вітамінів і мінеральних солей саме під шкіркою. Проте старі й пророслі бульби потрібно чистити товстим шаром, особливо біля вічок, де концентрується соланін, а позеленілі бульби видаляти зовсім. Старі й пророслі, а також бульби з позеленілими частинами непридатні для дієтичного харчування.
Грубим шаром потрібно чистити ті, що зібрані на ділянках, забруднених радіонуклідами та важкими мета-лами.
Не рекомендовано використовувати для харчування бульби, вирощені поблизу автошляхів і залізничних магістралей. Кількість шкідливих елементів у них завжди підвищена.
Чистити картоплю потрібно ножем із нержавіючої сталі, оскільки при контакті із залізом руйнується вітамін С. Очищену можна зберігати без води не більше години, склавши в посудину та накривши чистою вологою тканиною.
Щоб картопля не розварилась, воду через 15 хв. після початку кипіння злити і доварювати на парі. Або додати у воду чверть ложки оцту. Варена буде особливо смачною, якщо додати в окріп трішки лимонної кислоти.

Підготував
Тарас ЛИПНИЦЬКИЙ.
  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891