Сарненські новини

Понеділок
Лип. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Життя містаВід слов’янського коріння до європейської ідентичності

Від слов’янського коріння до європейської ідентичності

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Становлення української держави як європейської, досягнення нею європейських стандартів досить тривала і неоднозначна справа. Ця справа, в першу чергу, залежить від самодостатності і готовності українців зберегти власний менталітет на фоні європейської нормативності. Ось і наше місто бере безпосередню участь у формуванні правдивого світогляду молоді щодо співпраці з іншими європейськими народами Європи.

Нещодавно Сарни гостинно приймали гостей із закордону в рамках підготовчого візиту проекту «Від слов’янського коріння до

європейської ідентичності». Це були лідери різних молодіжних організацій: Людмила з Білорусії, Неля з Росії, Томаш із Словенії, Сашо із Болгарії, В’ячеслав з Молдови, Агнешка з Польщі. На цій попередній зустрічі обговорювали основні аспекти організації молодіжного обміну, що відбудеться в м. Сарни з 1 по 10 липня. Варто згадати, що минулого року в рамках цієї ж програми Європейського союзу представники з України побували в Польщі, визначаючи роль слов’ян в Європі. Віктор Хомич, головний спеціаліст міської ради по роботі з молоддю, так визначив головну мету програми: «Зламати ті стереотипи, які має на сьогодні наша молодь про ту чи іншу державу. І довести, що насправді ми є люди від одного кореня, маємо один одного підтримувати і не боятися говорити про свої проблеми. Щоб розвивати загальні стратегії та домовитися про те, що ми, слов’янська молодь, можемо зробити в наших країнах, щоб поліпшити державу в проблематичних сферах і бути здатним увійти до майбутнього як громадяни Європи, які зберігають свої культурні слов’янські особливості».

Зустріч лідерів проходила на базі ВПУ - 22, яке так приглянулось гостям не тільки зовнішнім виглядом, а й умовами проживання та харчування. Працювали учасники в різних групах. У цілому ж вони обговорювали основні перспективи й організацію молодіжного обміну. І хоча робочою мовою була англійська, всі чудово розумілися між собою. По завершенню двох робочих днів наполегливої праці було напрацьовано насичену, цікаву, пізнавальну програму для учасників молодіжного обміну, яких орієнтовно буде 60.

Датою проведення обміну не випадково обрали період з 1 по 10 липня. Адже саме 6-7 липня в Україні відзначають одне з найяскравіших літніх свят - Івана Купала. До речі, це свято відзначають у більшості країн учасниць обміну, воно дійсно демонструє ряд слов’янських традицій.

Певно, цікаво всім проживати на теренах іноземних держав. Ось що розповідає одна з учасниць програми Олександра: «Я перебуваю в Польщі впродовж 10 місяців. Через 2 місяці поїду додому і буду працювати далі. Звичайно, якийсь дискомфорт існує. Наприклад, жила з людьми різних країн: Косово, Туреччини, Македонії, Іспанії, Боснії, Німеччини. Важко зрозуміти один одного. Доводилось розмовляти англійською мовою. Іноді траплялися кумедні випадки, пов’язані з різними культурами. Робота з поляками відрізняється від праці в Україні. Але отримала чудовий досвід і незабутні враження».

Отож, варто переймати досвід, будувати європейську державу, але будувати її на фундаменті українського національного коріння.

Юліана ТЕТ  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891