Сарненські новини

Вівторок
Лип. 17
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Велерій Дидюк

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

«Я з тобою, пісне, подолаю все...»

Я з тобою, пісне, подолаю все.

Громовиця стихне, сум мій віднесе.

Розіллється сонце золотим струмком,

Зачарують серце мальви під вікном.

Всевладне, духмяне літо, взявши естафету від весни й щедро розливаючи фарби та аромати, упевнено крокує Поліським розмаїтим краєм. Ось такої дивовижної днини відсвяткували медпрацівники своє професійне свято. А завідуючий відділенням денного стаціонару вузлової лікарні станції Сарни Валерій Дидюк відзначає ще й ювілей з дня народження. Напевне, недарма він народився в таку казкову пору, коли все квітує, буяє. Його серце, наче кришталеве джерело з цілющою водою, наповнене любов’ю до людей, природи, пісні. А співає Валерій Миколайович скільки себе пам’ятає. Захоплення піснею та чарівний голос у нього від мами Любові Степанівни, та й батько Микола Максимович теж полюбляв співати. Старший брат Микола чудово грає на баяні, має хист до співу. Батьки розповідали синові, що й бабуся, мамина мама, була неабияка співачка в селі.

Валерій Миколайович народився 5 липня 1957 року в сім’ї вчителів у Сарнах. Та чомусь після закінчення 10 класу школи № 5 вирішив піти своєю дорогою та стати лікарем. Після двох невдалих спроб вступити в інститут, пішов служити в армію. Та все ж, мрії судилось здійснитись. Після строкової служби в Прибалтиці юнак поступає на підготовчі курси Чернівецького медичного інституту, а через рік стає студентом. Весь цей період його супроводжує пісня. Ще зовсім малим навчився грати на гітарі, і вже шкільні концерти не обходились без його виступів. В армії навіть мелодії писав, які всі із задоволенням виконували. В інституті Валерій легко влився в ряди студентів, адже пісня об’єднує, допомагає в нелегкі хвилини й, звичайно ж, яке свято без неї.

Після закінчення вузу Валерій Миколайович прийшов працювати в центральну районну лікарню, і зазвучав його милозвучний голос у лікарняному хорі, сольних номерах. З 1994 року В. Дидюка призначили завідуючим дитячою консультацією, а пізніше завідуючим дитячим відділенням вузлової лікарні станції Сарни.

Дивитись на людський біль нелегко, а ще важче, коли усвідомлюєш, що від тебе залежить здоров’я, а буває, й життя хворої дитини.

Та свої захоплення він не зраджує ніколи. Дружина Ганна Анатоліївна, вчителька за фахом, зрозуміла, що в неї є серйозна суперниця - гітара, яку після напруженого дня лікар брав до рук і вона, наче його душа, то плакала, то сміялась. Валерій Миколайович упевнений, що пісня - це любов на все життя. І з радістю приймає запрошення виступити на концертах, взяти участь у конкурсах.

У кожної людини життєва дорога вишита не лише червоними кольорами, а й чорними. Більше трьох років хворіла мама, а у 2003 назавжди обірвалась її пісня. Через два роки залишив світ і батько. Журба заполонила все єство, світ потьмянів. Та життя на місці не стоїть.

У березні цього року Валерію Миколайовичу запропонували взяти участь у конкурсі народної творчості працівників залізничного транспорту. Перший тур відбувся в Рівному в ляльковому театрі. Лікар-співак з піснею «Соколята» зайняв І місце й отримав премію. Другий тур проходив у Львові, і знову лікар із Сарн завоював І місце, отримав премію і став дипломантом заключного туру огляду-конкурсу народної творчості працівників залізничного транспорту в Харкові. Про цю подію писала газета «Львівський залізничник».

Окрім всього, Валерій Миколайович - дбайливий тато, і душа болить за соколятами-синами. В’ячеслав пішов дорогою батька, нині - студент четвертого курсу медінституту. Роман поки що учень гімназії. Як тато, захоплюється гітарою. І хтозна, можливо, як Валерій Миколайович, подолавши життєві негаразди, даруватиме зі сцени колегам, друзям вічну пісню «Два кольори».

Тож нехай доля  щедро встеляє Вам шлях червоними трояндами, а вдячні пацієнти й шанувальники Вашого таланту дарують щирі посмішки та бурхливі аплодисменти многії, многії, многії літа.

Софія СТЕПОВА  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891