Сарненські новини

Понеділок
Чер. 18
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Людина і законУ Степані пограбували музей

У Степані пограбували музей

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Старовинне селище Степань має славну історію, яку його жителі прагнуть зберегти для нащадків у експонатах музею, що вже багато років функціонує тут. Розміщений він на території дитячого садочка. У його створення величезний вклад зробив свого часу відомий місцевий краєзнавець Микола Пінчук. Нині його справу продовжила донька Лілія Рачицька, яка на громадських засадах опікується музеєм, створює експозиції, крупинка до крупинки разом із жителями Степаня збирає матеріали, старовинні речі, все, що допомагає відтворити життя і побут пращурів.

Та нещодавно музей пограбували. Зникли ікона «Всевидяще око», металеві підсвічник, наконечники, ядра, чавунне розп’яття Ісуса Христа, шабля, паперові царські гроші, католицький молитовник… Речі ці не мають як такої матеріальної цінності, тому, як повідомили у райвідділі УМВС України в Рівненській області, в відкритті кримінальної справи за фактом крадіжки відмовили.

Утім, мабуть, злодіїв усе ж більше «цікавить» історія, бо через декілька днів вони повернулись. Проникнути в музей вдруге їм щось завадило. Та чи не буде третьої спроби? Можливо, вкрадене не принесло великого прибутку, тож вирішили спробувати ще? Прикро, якщо цей ганебний факт призведе до закриття музею в Степані, а його експонати кануть у безвість через бездуховність деяких несвідомих громадян, для яких головне матеріальна вигода, хоча й мізерна, а вкрадене, скоріш за все, просто викинуть, або знищать, як зайвий доказ свого злочину.

Світлана Панасевич  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891