Сарненські новини

Суббота
Чер. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Сарненчани Добре ім'я людиниУ сімейному гніздечку - чотирнадцять пташенят

У сімейному гніздечку - чотирнадцять пташенят

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати
У сімейному гніздечку - чотирнадцять пташенят

Багатодітну родину Валентини та Станіслава Басистих із села Поляна знають у Кричильську, Сарнах і навіть за кордоном. І не дивно. Бо в їхньому сімейному гніздечку проживає чотирнадцять пташенят: вісім синів і шість до¬чок. Дівчатка є хорошими по¬мічницями для мами, а хлопчики - правою рукою батька... Станіслава Миколайовича односельці називають пра¬целюбом. Уміє, кажуть, дати лад усьому, хоча й зростав напівсиротою. На щастя, друга батькова дружина була доброю та порядною людиною, любила юнака, розумі¬ла його. Свого часу парубок закінчив школу, здобув спеці¬альність автослюсаря та влаш¬тувався працювати в Кририльське лісництво.

З майбутньою дружиною Валентиною познайомився в сусідньому селі, а коли тій ледве виповнилося шістнадцять, запропонував руку й серце. Станіславу на той час було 22 роки. Вік не став молодим на заваді, й вони одружилися. З Кричильська Валентина переїхала жити до чоловіка. Молода й завзята господиня зая¬вила про себе одразу, її тендітні руки виконували всю домашню роботу. Незадовго до річниці спільного життя в сім’ї народилася донечка Іринка. З роботи додому Станіслав летів, як на крилах, аби почути ніжний голос дру¬жини й потримати на руках свою крихітку.

Минали роки, ще народжувались дітки, і чоловік усе більше думав про те, як побудувати нове житло. Допомогли багатодітній родині християни віри євангельської, зібрали кошти, закупи¬ли будівельні матеріали й звели великий, просторий будинок. Чотири роки тому відсвяткували новосілля.

Восьма ж дитина в сім’ї Басистих народилася з вродженою клишоногістю обох ніг. У вісім років хлопчику зробили дев’ять операцій. Сім’ю підтримували члени общини ХВЄ та ДП «Сарненський лісгосп». Операції пройшли успішно, й нині дев’ятирічний Руслан ходить до школи, грає у футбол, допомагає батькам по госпо¬дарству, не відчуваючи при цьому різкого болю та незручностей. Стар¬ша донька Ірина живе й працює в Рівному, Марія та Микола - на заро¬бітках, а найменші перебувають під опікою батьків.

Ось така велика родина живе в Поляні. Турбот у них чимало, та за голов¬не сім’я вважає щонеділі відвідувати зібрання. І радіють батьки за своїх чо¬тирнадцятьох діток, бо вони - їх гордість.

 

Ольга ЛОТОЦЬКА. Фото Василя СОСЮКА.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891