Сарненські новини

П'ятниця
Лип. 13
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Життя міста НебезпекаУ переддень Купала негода вирувала

У переддень Купала негода вирувала

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Учора зранку яскраво світило сонце, нагадуючи, що триває літо. А з ним - канікули відпустки. Для селян - гаряча пора сінокосу, збору врожаю, адже достигли вже ягоди, частина овочів, просяться у комору зернові.

У багатьох господарствах чекали на хороший урожай. Але природа внесла свої корективи. Минулого четверга вночі пройшла гроза, принісши після спеки, здавалося, бажану вологу та прохолоду. Але наступного дня небо знову затягло хмарами, мряка перейшла в зливу з поривчастим вітром до 15-20 м/с. Найсильніше стихія вирувала у ніч на 6 липня. Тоді, за даними РВГУ МНС, було знеструмлено 28 сільських населених пунктів 151 трансформаторна підстанція і насосно-каналізаційна стація ВАТ «СЗМТК», пошкоджені 9 ліній електропередач. Тільки у Сарнах вода підтопила 16 житлових будинків. По вулицях міста автомобілі долали сотні метрів водних перешкод.

Як повідомили працівники Сарненської метеостанції з 5 по 7 липня випало 170 мм опадів (при нормі 29 за декаду). Рвучкий вітер силою до 20 м/с позривав покрівлі з будівель, повалив місцями опори ліній електропередач, дерева. Скажімо, брати Андрій та Іван Хіноцькі з Глушиці чули вночі, як поряд з їхньою хатою щось сильно гупнуло, думали, вдарив грім. Уранці ж побачили, що їм можна сказати пощастило. Старезне дерево не витримавши натиску буревію, впало ледь не на будинок, поламавши огорожу, обірвавши електричні проводи. Стихія знищила чимало врожаю у садах обсипалися вишні та яблука, на полях і городах затопило картоплю, іншу городину, прибило до землі зернові, кукурудзу...

Але життя триває, п’ять аварійно-рятувальних бригад Сарненського РЕМ ЗАТ «Ей-і-Ес Рівнеенерго» та сім одиниць техніки за станом на вчорашній день майже відновили електропостачання населених пунктів району. Вулиці очищають від стовбурів і гілляк дерев, ремонтують дахи, огорожі. Господарства та страхові компанії оцінюють збитки, нанесені буревієм.

Ось так Іван Купало привітав жителів міста і району зі святом, не пустивши людей до річок і озер, не давши їм можливості цьогоріч пострибати через багаття та пошукати свою квітку папороті.

Василь СОСЮК  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891