Сарненські новини

Понеділок
Лип. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Сарненчани Світ захопленьСтепанський Страдиварі

Степанський Страдиварі

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Не часто доводиться зустрічати людей, які власноруч виготовляли струнно-смичкові інструменти. Зраділа, коли з’явилась можливість познайомитись з майстром такої справи. Побачивши скрипки, виготовлені цією талановитою людиною і дізнавшись про її задуми, з упевненістю скажу, що через деякий час Сергієм Поліщуком зі Степаня гордитиметься не лише Сарненщина, а й уся Україна.

Всевишній наділяє талантом кожну людину, але не  завжди про свій хист дізнаємось у дитинстві. І хоч Сергій Григорович захопився музикою ще в юності, виготовляти інструменти почав у 34 роки. Вочевидь творчі здібності передались йому від батька, відомого в Степані художника, майстра по дереву. Григорій Тимофійович завжди давав сину мудрі поради, прагнув, щоб ріс рідним на втіху та батьківщині на користь. Наразі Сергій Поліщук працює викладачем по класу скрипки та гітари в місцевій дитячій музичній школі, прищеплює вихованцям любов до музики. Із захопленням розповідає про свої здобутки і наголошує, що в

Першу скрипку змайстрував у недалекому 1997 році, тоді й вирішив присвятити цій справі все подальше життя. Позаяк завжди бракувало часу, залучив до роботи батька, який власними руками виготовив весь робочий інвентар: рубанки, міні-рубанки, різці. Батько та син завжди підтримували один одного. «Спільна праця приносить кращі результати», - каже Сергій Григорович. Упродовж 10 років неодноразово їздив у Закарпаття, де заготовляв сировину. Нещодавно привіз звідти явір, якому понад 200 років. Одну скрипку виготовляє три місяці, від роботи не втомлюється, а навпаки черпає енергію. «Особа, яка не має музичного слуху й освіти, не зможе зробити цей інструмент» - каже він. Кожна наступна скрипка талановитого майстра звучить краще. Цього літа планує взяти участь у всеукраїнському з’їзді скрипкових майстрів, що відбудеться в Києві.

Життя людини - це постійні злети та падіння. Як би тяжко Сергію Григоровичу не було, адже пережив свого часу складну операцію на серці, рук не опускає. Він упевнено крокує до поставленої мети й твердо вірить, що досягне ще більших висот. Понад усе на світі чоловік цінує життя і родину. З розумінням ставиться до проблем, що виникають у сім’ї, на роботі. В усіх тяжких життєвих випадках покладається на Господа. Часто гортає книгу дитинства, особливо ті сторінки, де описані шкільні роки. Коли навчався в місцевій дев’ятирічці, батьки подарували йому скрипку, яку самотужки ремонтував.

У Степані Сергія Поліщука знають добре. Рідні, друзі та колеги беруть з нього приклад, поважають. З великою шаною ставляться до вчителя й вихованці, знають, що має золоті руки. Його таланту не варто дивуватись ним потрібно гордитись.

Ольга ЛОТОЦЬКА  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891