Сарненські новини

Четверг
Чер. 14
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Сарненчани Наші інтерв'юСпорту присвятив життя...

Спорту присвятив життя...

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Тридцять років  тому  приїхав у Сарни працювати  в дитячо-юнацькій  спортивній  школі  тренером, а згодом і директором закладу  Володимир ЦАРКОВ.  За цей час ДЮСШ стала одним із центрів спортивного та виховного життя району, а багато її вихованців  прославили ріднокрай досягненнями в змаганнях різних рівнів, у тому числі й всеукраїнського. Про себе, колег-тренерів, вихованців школи вів з ним мову кореспондент «Сарненських новин».

- Володимире Михайловичу, згадайте свій шлях у великий спорт.

- У рідному селищі Соснове підлітком з друзями самостійно почав займатися штангою, гирями, бігом. І коли в 1962 році взяв участь в обласних змаганнях  серед юнаків, то  вперше  став чемпіоном  з важкої атлетики. Пізніше в школі почав діяти гурток  вільної боротьби,  записався  й туди, потренувався  - і знову на  чемпіонаті Рівненщини виборов перше місце з цього виду спорту. Ці успіхи сприяли вибору майбутньої професії: поступив на факультет фізвиховання  Кременецького педінституту. Відтак спорту присвятив  життя. І хоч зі студентської лави мене мобілізували в армію (тоді був такий порядок), але, будучи солдатом, тренувався, виступав на змаганнях. Затим  продовжив  здобувати вищу освіту. У 1970 році отримав диплом, працював учителем фізвиховання. На першості України з вільної боротьби двічі посідав призові місця. Коли в 1974 році створили ДЮСШ у Березному, її директором призначили мене.

- Відтоді почалась і ваша тренерська робота?

- Так. У школі  запрацювали  перспективні секції греко-римської боротьби, важкої атлетики. Разом із заслуженим тренером України Станіславом Ковалем виховував учнів, майбутніх майстрів спорту  Ігоря Услістого, Івана Ковтуна й інших. Серед наших вихованців був і Олександр Данильчук, теж майстер спорту, нині голова обласної ради.

У 1978-у, тридцять років тому, став тренером  Сарненської ДЮСШ. Серед моїх тутешніх вихованців найбільш здібним був Петро Коток, який тоді вчився в ПТУ № 21 (нині професійний аграрний ліцей), майбутній неодноразовий чемпіон України, учасник Олімпійських ігор  в Атланті. Дисциплінованість, прагнення вдосконалюватись  і виконувати тренерські настанови  дозволили йому наростити фізичну силу, а паралельно й борцівську техніку. Відтак Петро вперше поїхав на Всесоюзні змагання ДСО «Локомотив» і виборов там друге місце, потім виконав норматив майстра спорту, здобув  чимало титулів і перемог. Пам’ятаю хороших учнів-борців Анатолія та Віталія Глєбових, Володимира Яковця. А  майстер спорту Іван Жученя, теж наш вихованець, нині тренер ДЮСШ. У кінці 1997 року очолив школу. Спочатку було сутужно:  затримували  виплату зарплати, педагоги звільнялись, шукали  заробітку, у тому числі в бізнесі, а я залишився з дітьми. Хоча тренером працювати подобається більше: немає численної паперової звітності, клопотів менше. Позаймався від душі з учнями - і вільний. Утім, треба комусь і директорську лямку тягнути, відповідати і за  тренерський колектив, і за учнівський.

- Чим живе ДЮСШ  сьогодні?

- Звичайно, тренуваннями, заняттями, а ще - надіями  на краще. Тим більше, що ознаки позитивних зрушень уже є. Більше коштів виділяють на придбання спортивних обладнання, форми, навчально-виховну роботу, участь у змаганнях тощо. Хочу  з вдячністю згадати колег, які примножують славу закладу. Це Сергій Мартинюк і Олександр Кутря з Клесова, наставники чемпіона України з греко-римської боротьби, Наталія Анікіна, призер першості України з вільної боротьби та дзюдо, підготувала дівчинку-призера чемпіонату країни Олю Левчун. У секції баскетболу прагне досягти високих результатів  молодий педагог Богдан Денисевич, а в секції карате-до - тренер Богдан Бриж з Яринівки. У Кричильській філії успішно працює  в секції легкої атлетики Анатолій Новак, який три своїх вихованці направив на навчання в Костопільський спортивний ліцей. Таку ж  секцію веде в Костянтинівці Микола Кузьменко. Ці люди віддані нелегкій справі фізичного виховання юні, на ділі показують, як спорт гартує тіло, формує характер  юнака чи дівчини.

- Що Ви хотіли б побажати колегам і всім любителям спорту напередодні Дня фізкультури та спорту?

- Насамперед, задоволення та гордості від роботи. Своїх кращих вихованців направляємо вчитись у спортивні ліцеї, де для них реально відкривається дорога у великий спорт. Минулого року таких дітей було п’ять, у нинішньому - вісім. Бажаю, щоб і надалі наша  школа працювала успішно, як і, до речі, ДЮСШ «Колос», щоб знаходили побільше олімпійських надій. Усім  кращого добробуту, родинного благополуччя, щастя, здійснення найсміливіших планів у роботі й житті.

Анатолій КАРДАШ  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891