Сарненські новини

П'ятниця
Лип. 13
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна У владних коридорах НарадиСпільними зусиллями створимо безпечні умови праці

Спільними зусиллями створимо безпечні умови праці

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Цими днями в малому залі засідань райдержадміністрації відбулася нарада, на якій йшлося про стан виконання Закону України «Про охорону праці». Згідно зі статтею 13 згаданого Закону роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови відповідно до нормативно-правових актів, а також дотримувати вимог законодавства щодо прав робітників у галузі охорони праці. Однак, як повідомив начальник управління праці та соціального захисту населення Валерій Сапожко, за І півріччя ц.р. випадки виробничого травматизму зареєстрували у ВАТ «СЗМТК», СГПП «Случ», ТзОВ «Габро», ССОК «Кам’яне-Случанське», ДП «Клесівський лісгосп, «Сарненський лісгосп», ТзОВ «Селищенський гранкар’єр», ВАТ «Сарненський хлібозавод» і в Сарненському центрі електро-зв’язку. Загибель працівників констатували в приватного підприємця В. Карачуна та ТзОВ «Вікторія 2007».
Валерій Романович зупинився на проблемах, що є причинами нещасних випадків і трагедій. Скажімо, на підприємствах, в установах, організаціях не проводять навчання з питань охорони праці. Не скрізь робітники забезпечені засобами індивідуального захисту, що вкрай необхідні. Нестабільно працюють і служби зі спостереження за станом будівель, де проводять основні роботи. Велику роль для працюючих відіграють стенди з техніки безпеки, що мають повчальне значення, демонструють, як правильно користуватися приладами, надавати першу медичну допомогу. Однак нині робота з оновлення наочної агітації та стендів ведеться незадовільно.
Значні порушення Закону зафіксували на підприємствах агропромислового комплексу. Сільськогосподарська техніка через несправність блокуючих і захисних пристроїв, інші серйозні неполадки створює небезпеку для працюючих. Варто зазначити: не всі водії проходять медичний огляд, що ставить під загрозу життя кожного. Допові-дач також акцентував увагу на тому, що в багатьох організаціях відсутня система управління охороною праці, і лише 2 із 33 реформованих сільськогосподарських під-приємств прийняли та зареєстрували колективні договори. Одним із важливих напрямків соціального захисту працюючого населення ра-йону є своєчасне проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці. Зараз із 88 під-приємств, розташованих на території району, 80 уже атестовано.
Начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціально страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сарненському ра-йоні Віктор Гуменний повідомив, що на підприємствах України щорічно травмується до 70 тисяч людей, з них 2 тисячі гинуть, 6 тисяч отримують професійні захворювання та понад 10 тисяч стають інвалідами. Однак проблеми охорони праці в соціальних та економічних програмах підприємств не є пріоритетними, тому й не дивно, що кількість нещасних випадків і трагедій зростає. Віктор Володимирович підкреслив, що працівники фонду завжди готові надати кваліфіковані поради, консультативну допомогу в розробці заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та підвищення існуючого рівня охорони праці. Зазначив, що роботодавці відповідно до покладених на них обов’язків мають перейматися охороною праці та спрямувати свої зусилля на проведення профілактики виробничого травматизму. Це сприятиме створенню безпечних умов праці на підприємствах району.
За результатами наради виконуючий обв’язки голови РДА Петро Рухер видав доручення. У ньому, зокрема, йдеться про те, що керівникам підприємств, установ, організацій різних форм власності та господарювання необхідно до-тримувати вимог законодавства щодо прав працівників з питань охорони праці, вжити заходів щодо усунення небезпечних і шкідливих для здоров’я факторів, залучити до складу спеціалістів з питань охорони праці досвідчених фахівців. А там, де немає служби з охорони праці, створити, забезпечивши нормативною літературою. Рекомендував також профспілковим комітетам підприємств ініціювати розгляд питання колективами щодо доцільності перебування керівників, які не виконали взяті зобов’язання в колективних договорах щодо створення нормальних умов праці тощо.

Ольга ЛОТОЦЬКА.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891