Сарненські новини

Суббота
Чер. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Життя містаСолона вода прийшлась не до смаку

Солона вода прийшлась не до смаку

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Літо, порадувавши теплом, відпустками, канікулами, добігає до кінця. Незабаром дітвору за парти покличе перший дзвоник. Більшість хлопчиків і дівчаток уже повернулися з оздоровниць, дехто ще відпочиває. Про те, як у районі проходило оздоровлення школярів, і піде мова із начальником відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Інною СИЧ.

- Інно Володимирівно, до оздоровчої кампанії готуєтесь заздалегідь: проводите наради, відшуковуєте кошти, укладаєте угоди... Тобто, робите все, аби якнайбільше дітей влітку могли відпочити та підлікуватись, особливо це стосується пільгових категорій. Цьогоріч відбулись якісь зміни?

- Усе, як зазвичай. У травні та червні при заступнику голови РДА відбулись наради, на які запросили працівників структурних підрозділів РДА, агропромислового комплексу, медицини, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, керівників профспілкових організацій та ін. Детально розглянули й проаналізували хід минулорічної кампанії, аби уникнути непорозумінь і проблем, що тоді виникали, обговорили шляхи залучення додаткових коштів. І вже в червні перші групи дітей відправили в оздоровиниці.

- Розкажіть, будь ласка, детальніше про фінансування кампанії, з яких джерел воно відбувалось?

- Цьогоріч, згідно із внесеними змінами в розпорядження голови райдержадміністрації № 185 від 29.04.2008 року «Про районну програму відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року» виділили з районного бюджету 77900 грн., що значно більше, ніж у минулому. Тоді було всього 19900 грн., які використали на оздоровлення 85 дітей у ДСОК «Корчагінець» с. Мижиричі Острозького району. Тож, як бачите, сума суттєво різниться, і завдячуємо цьому голові РДА Петру Рухеру, за сприяння якого в бюджеті передбачили відповідні кошти. З них, 21800 грн. використали на транспортне перевезення дітей до оздоровичх закладів за межі району. Часткове відшкодування вартості путівок здійснили також агропромисловий комплекс (440 грн. на 18 днів) згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 року № 333 «Про порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромисловго комплексу» та Сарненська міжвідомча дирекція Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (513 грн.), 244 грн. виділили з районного бюджету для направлення дітей у міжгосподарський санаторно-оздоровичй комплекс «Берізка» с. Молодаво Дубенського району.

Також за кошти з районного бюджету оздоровили 17 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування та 8 вихованців приватної хореографічної школи С. Галушка в Міжгосподарській дитячій оздоровчій установі «Колосок» у смт. Затока Білгород-Дністровського району Одеської області. До речі, з цією установою співпрацюємо вже три роки. Варто зауважити, що під час оздоровчої кампанії чимало путівок виділили обласний відділ у справах сім’ї та молоді та Рівненський центр організації оздоровлення й формування здорового способу життя дітей і молоді. Завдяки чому діти побували в спеціалізованому санаторно-оздоровчому комплексі «Веселка» с. Опарикси Радивилівського району, ДП «Південь-курорт-сервіс» м. Одеса, санаторії «Горинь» смт. Степань, та лікувально-оздоровчому комплексі «Верховина» Івано-Франківської області.

- Інно Володимирівно, тож скільки всього дітей ваш відділ направив на оздоровлення?

- За станом на 18 серпня через відділ оздоровилось 330 хлопчиків і дівчаток, з них 40 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, 147 - з багатодітних і малозабезпечених дітей, 4 дитини-інваліда і 24 обдарованих. До речі, серед них є й діти з сімей, включених до проекту «Зігрій любов’ю дитину». Оздоровчий сезон ще триває. 10 дітей з 12 серпня відпочивають у «Верховині» Івано-Франківської області, 10 - у Степані. До того ж, на виконання наказу відділу освіти райдержадміністрації «Про організацію літнього відпочинку й оздоровдлення дітей району у 2008 році» від 16.05.2008 р. № 119 у 46 загальноосвітніх школах району діяли пришкільні табори з денним перебуванням, в яких були задіяні 7762 дитини.

- Раніше, як відомо, путівки оплачували й за рахунок коштів профільних міністерств. Як цьогоріч?

- Звісно, згідно з планом розподілу путівок за кошти Міністерства праці та соціальної політики оздоровились 1916 дітей шкільного віку, 63 - у супроводі одного з батьків і 114 дорослих громадян, за кошти Міністерства охорони здоров’я - 29 дітей. Хочу зазначити, що із 330 дітей, про які йшла мова, перебування 215 у МДЦ «Артек» і ДЦ «Молода гвардія» профінансовано за сприяння міжвідомчої дирекції обласного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

- Інно Володимирівно, на черговій сесії районної ради ви вносили зміни в програму оздоровлення. Чим це викликано?

- У прийнятій у 2008 році програмі були передбачені кошти тільки на придбання путівок, перевезення дітей тоді здійснювали безкоштовно. Зараз же за проїзд необхідно платити. Тож і довелось вносити зміни, аби мати змогу оплатити дорогу до оздоровниць і назад. Добре, що перевізники пішли нам назустріч і погодились перевозити дітей у борг. Адже кошти змогли їм виплатити тільки після того, як депутати райради дали на це згоду.

- У цьому році закінчуєтьчя термін дії програми відпочинку та оздоровлення дітей. Що плануєте робити на наступні роки?

- У зв’язку з тим, що розпорядження було прийняте ще у 2003 році, в ньому не було враховано багато різних моментів, з якими довелось стикатись під час кампанії. Тож будемо сподіватись, що і державна, і районна програми будуть більш розширеними, в них передбачать більше коштів, а опрацювавши всі недоліки попередніх кампаній, приймуть виважені рішення, щоб менше було різних непорозумінь.

- Чи не було нарікань дітей на умови проживання та харчування в оздоровницях? Чи задоволені хлопчики та дівчатка відпочинком?

- Звичайно, умови проживання в оздоровницях різні. Наприклад, у таборах суттєво відрізняються від санаторних. Там санвузли розміщені в інших приміщеннях, у санаторіях - більш комфортніше. Проте нарікань особливих не було. Дітям організовували цікаве дозвілля: конкурси, спортивні змагання та ін. І вони із задоволенням у них брали участь, привезли чимало нагород. Харчування теж було на належному рівні: овочі, фрукти, соки, морозиво, риба, м’ясо, тобто все, що потрібно для дитячого організму. Єдине, що дошкуляло в Затоці - солона питтєва вода, не всім це прийшлось до смаку. Хоча всі дозволи установа має. Тож працівники замінювали її на соки, воду в пластикових пляшках та ін.

- Що ж, оздоровча кампанія, можна сказати, завершилась...

- Так, і в тому, що нам вдалось багато зробити, аби юнь Сарненщини літні канікули провела з найбільшою користю для себе, є заслуга багатьох людей. Тож, хочу подякувати всім, хто нам допомагав, хто йшов назустріч усім нашим проханням. Це працівники дитячої поліклініки Олена Дударик, Людмила Садовнік, начальник Сарненської міжвідомчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Галина Юраш, начальник ВАТ «Сарненське АТП-15640» Петро Мельник, приватний підприємець Олексій Сенкевич, головний економіст СГПП «Случ» Оксана Лазарець, заступник начальника відділу з питань постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС управління праці та соціального захисту населення РДА Л. Кравчук, методист відділу освіти РДА Світлана Муляр, працівники страхової компанії «Оранта» та багато інших. Кожен з них на своїх робочих місцях сприяв тому, аби діти вчасно пройшли медичний огляд, отримали оплачені путівки, без проблем дісталися до місця відпочинку. Велике всім спасибі за співпрацю.

Робота ж у цьому напрямі ще продовжується. Адже згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації № 237 від 30 травня 2008 року «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2008 році» отримали завдання оздоровити 9221 дитину.

 

Інтерв'ю підготувала Світлана ЛЯШКО.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891