Сарненські новини

Понеділок
Лип. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна У владних коридорах АктуальноЩоб свято не стало бідою

Щоб свято не стало бідою

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Весілля - свято в будь-якій родині. Тільки для гостей це забава, а для родини клопіт: скільки запросити, щоб нікого не образити (150 чи 250 чоловік), що приготувати (щоб не сказали, що мало) й таке інше. І ніхто з організаторів весілля не задумується над тим, що головним є не кількість гостей і страв, а наявність безпечних умов для відпочинку родини та запрошених гостей. Необачність у дотриманні санітарно-гігієнічних вимог щодо приготування страв може призвести до сумних наслідків. Про це постійно нагадують спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби району. Утім, на жаль, люди нехтують порадами фахівців.

Безпечність нерідко стає причиною лиха. У цьому на власному досвіді переконалися запрошені на весілля в с. М. Жолудськ Володимирецького району. адже 128 чоловік невдовзі після частування потрапили в лікарню з гострою кишковою інфекцією. Як встановила комісія спеціалістів з облСЕС, страви до святкового столу готували в антисанітарних умовах, без дотримання необхідних санітарно-гігієнічних вимог. Так, наприклад, деякі закуски готували завчасно, а продукти, зокрема яйця, закуповували за місяць до події, зберігали не в належному температурному режимі; перед використанням їх не помили і не перевірили на придатність. А відомо, що кожне третє куряче яйце має на шкарлупі збудників сальмонели. Як виявилося, підозри спеціалістів санслужби підтвердилися: причиною захворюваності стала сальмонела.

Сальмонельоз - це токсикоінфекційне захворювання. У порівнянні з минулим роком поширеність цієї інфекції в області зросла на 33%. Майже щороку сальмонельоз нагадує про себе випадками групової захворюваності. Як правило, до спалаху інфекції призводить споживання кремових тортів, салатів з використанням майонезу та сметани, м’ясних страв, а також - для приготування яких використовують домашні курячі, качині або гусячі яйця. Як відомо, майже 50% водоплавних птахів є носіями сальмонел, тому згідно із санітарними вимогами їх яйця в жодному разі не можна використовувати для приготування страв, навіть якщо довго варити. Адже мікроби (сальмонели) можуть бути на поверхні яєць, тож здатні інфікувати руки кухарів та інші харчові продукти. Інфікуванню продуктів сприяє також порушення технології приготування м’ясних страв і закусок, особливо в домашніх умовах, а ще - недотримання санітарних правил.

Період весіль продовжується, тому для молодят і їх батьків поради - застереження від фахівців санслужби району стосовно профілактики харчових отруєнь будуть доречними. Отож, обираючи місце проведення свята, зверніть увагу на наявність проточної води й окремо відведеного приміщення для приготування страв з достатньою кількістю холодильного обладнання для зберігання харчових продуктів. Складаючи меню, виключіть страви, що в теплий період року можуть бути причиною отруєння: кондитерські вироби з кремом, холодці та зельци, салати, заправлені майонезом і сметаною, кров’янки та ліверні ковбаси. Згідно із санітарними нормами та правилами в побутовому холодильнику продукти треба зберігати згідно з термінами придатності: салати в незаправленому вигляді - 12 годин, у заправленому - 8, яйця варені - 24 години, м’ясні та ковбасні вироби домашнього приготування - 72, кулінарні вироби з рубленого м’яса (котлети, биточки, шніцелі) - 12, рибу смажену та заливну - 12 годин.

Запрошуючи старшого кухаря для приготування страв, звертайтесь до осіб із відповідною освітою,  стажем роботи та медичними обстеженнями. Приготовані страви бажано споживати відразу, не готувати їх на запас. Куплені овочі, м’ясо та рибу не можна класти поруч з продуктами, які при вживанні не підлягають термічній обробці. Овочі  та фрукти  перед  вживанням  необхідно промити струменем кип’яченої або холодної води, а потім обдати кип’ятком. Сирі та варені м’ясні й рибні продукти не повинні зберігатися разом. Не використовуйте для приготування страв курячі та гусячі яйця; консервовані та мариновані гриби домашнього приготування. У випадку виявлення перших ознак захворювання терміново зверніться до найближчої лікувальної установи.

Пам’ятайте: щедрість і гостинність щодо кількості та якості страв має бути поміркованою, не нести шкоди ні вам, ні вашим гостям. Кожна господиня повинна турбуватися про здоров’я і навіть життя тих, кого пригощає.

Оксана ВОЗНЮК, санітарний лікар райсанепідемстанції.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891