Сарненські новини

П'ятниця
Лип. 13
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Економіка На підприємствах району«Сарним’ясопром» працює за європейськими стандартами

«Сарним’ясопром» працює за європейськими стандартами

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

На одному з найбільших в області підприємств з переробки м’яса ТОВ «Сарним’ясопром» відбувся прес-тур для журналістів Рівненщини. Провідні фахівці ознайомили гостей з особливостями  сучасного виробництва  м’ясопродуктів, проблемами, а також заходами з подальшого підвищення якості продукції до рівня, що існує в розвинених європейських країнах.

М’ясопереробна галузь на Рівненщині  нині переживає складний період розвитку, окремі підприємства, потерпаючи від дефіциту якісної сировини, економічних негараздів, зупиняють роботу або ж зовсім закриваються. У селах різко скорочується поголів’я тварин. Селянам відгодовувати ВРХ м’ясного напрямку невигідно, затрати на корми та догляд не окуповуються. Відтак виробництво яловичини в Україні зменшилось. Утім, колектив ТОВ «Сарним’ясопром» трудовий на чолі з директором  Борисом Гопіним працює стабільно. У нових економічних умовах досвідчені спеціалісти ведуть пошук резервів  збільшення рентабельності виробництва, проявляючи ініціативу та підприємливість.

Заступник директора виробництва  Микола Шеремет під час бесіди з журналістами розповів про гостру потребу вирощування великої рогатої худоби високих кондицій - сировини для м’ясокомбінату. У Поліській зоні  це досить перспективна галузь сільського господарства, що забезпечує селян  роботою, сприяє  економічному розвитку регіону.  Рівень вгодованості ВРХ  визначає  її ціну  при  здачі тварин  на переробку, а відтак  впливає на якість виробленої продукції. Здають худобу «Сарним’ясопрому» у селах Рівненщини, Волині та Тернопільщини. Заготівельникам із Сарн доводиться їхати за нею не один десяток кілометрів. За словами спеціаліста, беззаперечна перевага у великих сільгосппідприємств, де  мають досвід  селекційної роботи, кращий генетичний потенціал худоби, кормову базу тощо. Співпрацюючи, м’ясокомбінат  має змогу  авансувати їх, надаючи кошти для із зміцнення кормової бази, відгодівлі худоби до потрібних вагових кондицій, сівби відповідних культур. Обсяги  заготівлі ВРХ  на м’ясокомбінаті - до 400 тонн на місяць. А найкращу  худобу привозять на переробку з Волинської області. Традиційною стала співпраця підприємства з селянами Млинівського, Дубенського та нашого районів. Найбільший забій худоби проводять восени та навесні.

Заступник директора з питань якості Ольга Алексеєвець. Вона детально розповіла, як контролюють якість під час кожного з виробничих процесів, починаючи із заготівлі  тварин. Адже приймають на забій  тільки здорову, доброї вгодованості худобу, що документально підтверджують спеціалісти управління ветеринарної  медицини району, санепідемстанції. Технологія виробництва відповідає  численним вимогам спеціальних інструкцій і документів, відтак гарантується  хороша якість м’ясної продукції.

Її охоче беруть як у нашому краї, так і за кордоном, у Росії. Більше того, з огляду на вступ України до світової організації торгівлі на ТОВ «Сарним’ясопром»  розпочали перехід на новий  рівень  виробництва за системою якості ІSО, як у розвинутих країнах світу. Вже розробляють відповідну документацію, згідно з якою працюватимуть за  цими стандартами орієнтовно з наступного року. Вимог якості системи ІSО дуже багато, причому  вони охоплюють весь цикл виробництва та його організацію. Зокрема, на етикетці продукції буде зазначена повна інформація про її складові й навіть годину виготовлення.

На думку провідних  фахівців «Сарним’ясопрому», не варто  купувати  низькосортну продукцію невідомих виробників. Адже в невеликих приватних цехах забій тварин і подальшу їх переробку проводять без дотримання численних  вимог, оформлення відповідних документів. На ТОВ «Сарним’ясопром» постійно дбають про вдосконалення технології виробництва, оновлення обладнання, що теж позитивно впливає на якість продукції, підвищує попит на неї. Жителі міста та району знають про високу марку виробів підприємства. Спеціалізовані магазини «Сарним’ясопрому» працюють не тільки в Сарнах, а й у Кузнецовську, Рокитному, невдовзі мають відкрити й у Дубровиці.

Журналісти оглянули виробничі цехи та підрозділи м’ясокомбінату, поспілкувались з його трудівниками. Тут працюють майже півтори сотні чоловік, кожен вносить посильну частку в чималий доробок підприємства, робить його конкурентоспроможним на сучасному ринку, має соціальний захист.

Анатолій ПЕТРУК  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891