Сарненські новини

Неділя
Чер. 17
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Життя міста День за днем“Сарненські новини”: піввіку тому

“Сарненські новини”: піввіку тому

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Новий рік - завжди жадане свято. Коли воно приходить, подумки оцінюєш рік, що минув, робиш намітки на прийдешній. ; Як і нині, півстоліття тому земляки підсумовували пройдене, мріяли про майбутнє, що віддзеркалилось у публікаціях “районки”, яка називалась тоді “Радянський шлях”. У новорічних номерах за 1958 рік у статті “Перші кроки” пишуть: “До невеликого будиночка по вулиці Кірова поспішають хлопчики та дівчатка. Це школа. Але не звичайна - музична. Вперше в нашому місті відкрилась музична школа, вперше в житті діти робітників і службовців мають можливість здобути музичну освіту. Школа ще тільки почала існувати, а в ній уже навчаються 84 учні. 21 з них, найменші, відвідують підготовчий клас, яким керує досвідчений педагог Володимир Мерцалов. Серед юних учнів - Митя Августовський, Тамара Ступаченко, Людмила Князева”. Нині ж Дмитро Августовський очолює альма-матер, а її випускники прославляють Сарненську музичну школу не тільки в державі, а й за її межами.

Півстоліття тому “районка”, як і зараз, друкувала листи дописувачів. Сількор П. Желест у замітці “Бібліотека на замку” ділиться наболілим: “Як приємно в довгий зимовий вечір зайти на привабливий вогник бібліотеки і тут, у теплі та затишку, послухати цікаву бесіду, почитати журнал, свіжу газету, посидіти за шаховою чи шашковою дошкою. Та нема чого й думати про це колгоспникам села Тріскині. Справа в тому, що завідуюча рідко коли відчиняє її. Через це ми змушені ходити по декілька разів у бібліотеку, щоб обміняти прочитану книгу...”. Нині ж мешканцям села можна тільки позаздрити - книгозбірню ось уже 36 років очолює Лукія Наумець, фахівець високого класу. Бездоганну роботу Лукії Тимофивни неодноразово відзначав обласний відділ культури.

В інформації “Передові тваринники” розповідають про досягнення свинарки Мотрі Рощик з артілі ім. Кірова: “Вона зобов’язувалась одержати від десяти закріплених свиноматок по 14 ділових поросят. Усе своє вміння, всі сили свинарка віддала роботі: і ось результат наполегливої праці - від кожної свиноматки Мотря Рощик одержала по 18 поросят”. Як тут не згадати популярний кінофільм “Свинарка і пастух”! А наша землячка перевершила здобуток героїні Тетяни Ладиніної.

Відбувалися 50 років тому й новорічні гуляння, й бали-маскаради: “Великий молодіжний бал-маскарад відбувся в новорічну ніч у залізничному клубі “Октябрь”. За найкращий маскарадний костюм “Радянські супутники землі” приз отримала Алла Легка”. Залишається лише подивуватись фантазії переможниці балу, яка придумала неординарний костюм.

А ось замітка про підготовку до виборів: “Для проведення масово-роз’яснювальної роботи серед виборців Карпилівки парторганізація виділила ЗО агітаторів, з якими вже проведено інструктивну нараду та закріплено за десятихатками. Агітатори приступили до складання списків виборців”. Тоді, либонь, не траплялись такі казуси, як включення в списки виборців давно померлих і осіб, які вибули.

Вочевидь, витоки високої продуктивності праці залізничників беруть початок ще в ті роки: “13 січня головний кондуктор Москалик і старший кондуктор Котисько на ділянці Сарни-Здолбунів провели великоваговий поїзд з випередженням графіка на ЗО хвилин і перевезли понад норму 1 тис. 615 тонн народногосподарського вантажу. Поїзд проведено без набору води й чистки топки. Зекономлено 1468 вагоногодин, у переводі на гроші заощаджено 1830 карбованців”.

Вчасна доставка періодичних видань, листів завжди була в центрі уваги. Замітка “Сільські листоноші” повідомляє: “У змагання, яке розгорнулося на честь наступних виборів до Верховної Ради СРСР, активно включилися всі працівники контори зв’язку. Хороших показників у ці дні добиваються сільські листоноші. Кращими з них називають Онисію Васькевич (с. Лю-биковичі), Євдокію Пецькову (с. Карпилівка), Миколу Пупка (с. Сарни). Жителі цих сіл завжди задоволені своїми листоношами, вчасно одержують листи, газети, журнали”.

 

Зоя ТИМЦУНІК  
  1. - Maluy

    це колись були времена

    Відповісти на цей коментар

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891