Сарненські новини

Понеділок
Лип. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Наша історія З історії містаРибалки зловили... самохідку

Рибалки зловили... самохідку

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Ішов 1972 рік. Давно відгриміли салюти Перемоги 1945 року. Але війна час від часу нагадувала про себе. Ось і того мирного серпневого дня рибалки в Случі поблизу Сарн ловили рибу. Їхні рибальські снасті за щось зачепилися. Почали пірнати і виявили під водою бойову машину. За 28 років її занесло піском і мулом. Про незвичайну знахідку негайно повідомили у відповідні органи. Водолази, оглянувши місце, підтвердили, що на дні річки - самохідка. Після активних робіт віськову техніку підняли на берег... 

Взимку 1944-го під час Луцько-Рівненської операції 58 окрема танкова рота переправлялась через Случ по дерев’яному мосту. Бойові машини ішли одна за одною. Міст, що ледь витримував таку вагу, аж хитався. СУ-76 під номером 30-38, що йшла одинадцятою, раптом різко нахилилась і, перевернувшись, впала в річку. Водію-механіку Валентину Кошелєву вдалося вибратися з крижаної води. Війна тривала, тож солдат, залишившись без машини, побіг наздоганяти бойових побратимів, щоб гнати ворога з рідної землі. А четверо танкістів так і залишилися на вічний спочинок у водах поліської річки... Ветеран війни В.П. Кошелєв повідав про це сарненцям у листі після того, як прочитав про знахідку в Случі в газеті «Красная звезда». 

Завдяки великій роботі пошукового клубу СШ № 5 м. Сарни, її директора Юхима Дишеля, громадського кореспондента, з Рівного вдалося встановити імена загиблих. Старшина Олександр Марченко, 1908 року народження, був родом із Архангельщини, сержант Микола Семенов, 1925 року народження - з Курська, його ровесник - червоноармієць Олексій Авдошин з Новоросійської, боєць Кобилін - зі Сталінградської. Червоні слідопити клубу «Пошук» зв’язалися з рідними загиблих. І вже на святкування 35 річниці Перемоги в Сарни приїхали сестри бійців Авдошина та Семенова. Вони щиро дякували пошуківцям школи за проведену роботу. Побували на меморіалі військової слави, в музеї, де як німі свідки воєнної трагедії, зберігаються експонати: автомат ППШ, ракетниця, ріжки до автомата, запчастини до бойової машини. 

5 вересня 1972 року самохідну установку СУ-76 № 30-38 встановили в м. Сарни як пам’ятник воїнам-визволителям. І вже 25 років височіє на п’єдесталі, нагадуючи жителям і гостям міста про воєнне лихоліття та подвиг простого солдата, який віддавав своє життя за наше мирне сьогодення.

Раїса ТИШКЕВИЧ, завідуюча Сарненським історико-етнографічним музеєм.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891