Сарненські новини

Вівторок
Лип. 17
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна У владних коридорах МіськвиконкомРобота - на користь громади

Робота - на користь громади

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

На десятій сесії міської ради V скликання, що відбулась минулого четверга, депутати розглянули чимало важливих для життєдіяльності громади питань. Насамперед, заслухали начальника КП «Сарненське будинкоуправління» Анатолія Дударика та директора КП «Сарникомуненергія» Володимира Корчика, які звітували про виконання положень статутів підприємств, рішень міської ради, міськвиконкому з питань житлово-комунального господарства. Напередодні їх звіти детально розглянули на засіданнях постійних комісій. Отож депутати обмежилися тільки обговоренням заходів для покращання діяльності підприємств і прийняли відповідні рішення з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених обранцями громади. На думку Анатолія Дударика, аби покращити надання належних послуг населенню, необхідно придбати засоби малої механізації, спецавтотранспортом забезпечити кваліфікованими кадрами, збільшити надання платних послуг, покращити роботу з боржниками, створити будинкові комітети, яких нині є 31. Але вже давно назріла потреба створити в місті об’єднання співвласників. Нині на їх функціонування держава виділятиме кошти. Депутат Віктор Кузьмич зауважив, що дуже мало інформації надходить до людей про цю структуру. А вони мають знати, що кошти на капітальний ремонт будинку, який переходить у співвласність квартиронаймачів, виділятимуть із Державного бюджету. Пропозицію про залучення всього депутатського корпусу, міськвиконкому до роз’яснювальної роботи серед населення щодо переваг створення товариства співвласників висловила й депутат Ніна Ткаленко. Підтримали ці пропозиції і міський голова Леонтій Ніколайчук, і всі депутати, присутні на засіданні.

Досить бурхливо пройшло обговорення звіту директора КП «Сарникомуненергія» Володимира Корчика. Свої запитання, зауваження висловили керівник фракції БЮТ Сергій Євтушок і депутат Ніна Ткаленко. Стосувалися вони здебільшого фінансового стану підприємства, прозвучала навіть пропозиція перенести розгляд цього питання на наступну сесію. А депутат Віктор Кузьмич зауважив, що хоча підприємство й на грані банкрутства, все ж підготовку до роботи в осінньо-зимовий період проводить, зокрема триває ремонт теплотрас, а зараз головне - вчасно розпочати опалювальний сезон. Після обговорення депутати все ж прийняли рішення, а перший заступник міського голови Володимир Федорович ознайомив  із пропозицією бюджетної комісії передбачити в бюджеті 2008 року кошти на ремонт доріг і асфальтового покриття там, де раніше проводили заміну тепломереж.

Про хід виконання рішення міської ради № 45 від 23 червня 2006 року «Про стан доріг і благоустрій територій у м. Сарни» доповів Володимир Федорович. Він зачитав проект рішення, в якому були враховані зауваження профільної комісії. Зокрема, включити в програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Сарни виготовлення проектно-кошторисної документації на очищення меліоративних каналів у зоні підтоплень міста і будівництво ливневої каналізації, виділити кошти для КП «Трудівник» на придбання тротуарного катка. Відтак перейшли до розгляду листів підприємств, установ, організацій з прийняття в комунальну власність міської територіальної громади відомчого житла, по якому й прийняли відповідне рішення.

Далі депутати заслухали інформацію заступника міського голови Ніни Євгейчук про хід виконання міського бюджету за І півріччя 2007 року, внесення змін до нього та міських програм на 2007 рік. Відрадно, що за шість місяців ц.р. до загального фонду міського бюджету надійшло 3423,5 тис. грн., що становить 107,1% до планових завдань, виконання доходної частини бюджету з власних доходів становить 108,9%, отримано дотацій на суму 126,8 тис. грн. Надходження доходів спеціального фонду бюджету міста за 6 місяців 2007 року становить 1369,0 тис. грн. Найбільше коштів надійшло від податку на власників транспортних засобів - 303,8 тис. грн., продажу землі - 1002, 8 тис. грн.

Значне перевиконання планових завдань дало змогу використати ці кошти на найбільш нагальні потреби територіальної громади міста. Зокрема, й на зрізування аварійних дерев, що під час буревіїв становлять немалу загрозу мешканцям будинків, біля яких вони ростуть. Депутат Сергій Євтушок звернув увагу присутніх на те, що багато сарн енців звертаються до депутатів ради з проханням посприяти у вирішенні цієї проблеми. Адже під час цьогорічних літніх гроз старі дерева становили неабияку небезпеку. Міський голова Леонтій Ніколайчук запевнив, що поступово такі дерева будуть зрізані. Проте, зробити це буває досить складно. Бо деякі з них ростуть у місцях, куди не може заїхати й техніка. А депутат В. Цупріян зауважив, що такі питання повинні вирішувати на засіданнях профільних комісій. Крім того, звернув увагу на порушення регламенту роботи сесії.

Одноголосно прийняли депутати рішення про звільнення від сплати комунального податку ПГО «Скорпіон-дует» районної організації Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнської організації інвалідів і звільнення від сплати державного мита Кричильської сільської ради.

Як і на попередніх сесіях, досить серйозно підійшли обранці громади до розгляду земельних питань. Адже продаж земельних ділянок є однією з найбільш вагомих статей доходів у бюджет міста. Крім того, внесли в порядок денний  сесії питання про встановлення плати за зміну цільового призначення та розширення меж раніше виділених ділянок. Міський голова Леонтій Ніколайчук зауважив, що ціна таких ділянок повинна дорівнювати їх ціні на аукціоні. І це справедливо. Адже якщо громадянин бере ділянку під будівництво житлового будинку, він отримує її безкоштовно, а коли змінює призначення, то відповідно повинен сплатити кошти в бюджет міста. Леонтій Ніколайчук озвучив пропозицію, що надійшла від міськвиконкому: 250 грн. за один квадратний метр. Депутат Ніна Ткаленко запропонувала встановити за зміну цільового призначення змеленої ділянки 25 грн. за 1 м2, за розширення меж - 100 грн. за 1 м2. Після  обговорення та внесення змін і доповнень депутати прийняли відповідне рішення.

У різному депутат Олександр Поляков зачитав звернення інвалідів, які проживають на території міста, про те, що їм складно на візках потрапити в магазини, інші об’єкти соціального призначення. Адже багато з них не обладнані спеціальними під’їзними доріжками. Леонтій Ніколайчук запевнив, що ведеться відповідна робота, аби всі заклади в місті були обладнані парапетами для цієї категорії населення. Не обминули депутати й наболілої для сарненців теми реконструкції цеху гарячого цинкування на ВАТ «СЗМТК», обговорили звернення автомобільної інспекції стосовно проїзду через місто транспорту у зв’язку з ремонтом мосту через річку Горинь і депутата Олексія Маслака про необхідність термінового виділення коштів на очистку меліоративних каналів і низку інших.

Світлана ЛЯШКО  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891