Сарненські новини

Четверг
Чер. 14
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Про все потрохуПодвиг Матері Марії

Подвиг Матері Марії

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Нерідко ми, сучасні люди, кажемо, що віримо в Бога, але при перших же спокусах впадаємо в розпач і зневіру. Часто можна почути думку, що серед спокус і катаклізмів цинічності нашого часу справжня святість майже неможлива. Щоб спростувати подібні думки, хочу розповісти про велику українку, святу новомученицю Матір Марію.

Мати Марія (світське ім’я та дівоче прізвище Єлизавета Пиленко) народилась у 1891 році в Ризі. Її сім’я належала до української аристократії. Після подій 1917 року в Росії емігрувала на Захід і в 1933 прийняла чернецтво. Проте свій поклик вона побачила не в затворі, а в жертовному служінні людям.

Мати Марія словом і ділом, як активний церковний діяч виступала проти підмінного, фальшивого християнства під назвою: «Благоденственноє і мірноє житіє». «Блаженне палаюче серце... Або християнство в серці горить, як вогонь, або його немає». Все своє служіння вона орієнтувала на те, щоб іншим стало тепліше та світліше від Євангелія. Створила місію  «Православне діло» для розбудови православної мережі притулків для хворих сиріт, покинутих. Щоб його утримувати, взяла великий кредит у банку. «Ви думаєте, що я безстрашна? Ні, я просто знаю, що це потрібно і що це буде. Я просто відчуваю, що Господь бере мене за комір і змушує робити те, що Він хоче. Так і зараз з цими притулками. З точки зору здорового глузду, це - безумство, але я знаю, що це добре. Буде і церква, і їдальня, і великий гуртожиток, і зал для лекцій, і журнал. З боку можу видатись авантюристкою. Нехай! Я не розмірковую, а повинуюсь...».

Мати Марія все своє життя працювала на те, щоб підтримувати, оживляти людей фізично та духовно. Коли треба - була кухарем, а коли - письменницею й адміністратором. Під час Другої світової війни й окупації Франції вона разом зі своїми сподвижниками рятувала людей, мала зв’язок з антифашистським рухом Опору. За це її заарештували, відправили в концтабір Равенсбрюк, організований нацистами для жінок. І тут вона залишалась вірною своєму покликанню - відвідувала чужі бараки, втішала жінок, читала їм Євангеліє, бадьорим словом могла  завжди підтримати занепалого духом. У зв’язку з хворобою її перевели в Юген-табір, де перебували дівчата і молоді жінки. Там вона врятувала багатодітну матір, яку мали стратити в газовій камері: свідомо одягнула одяг з номером смертниці та пішла замість неї на смерть.

16 січня 2004 року Священий Синод Вселенського Патріархату прийняв рішення про канонізацію Матері Марії та її сподвижників. Після себе вона залишила велику літературну спадщину - вірші, богословські твори. Дуже хотілося б, щоб ченці Сарненської та Поліської єпархії продовжили справу святої новомучениці, зрозуміли, що християнином і монахом недостатньо бути лише за назвою.

Микола ПАНЬКО  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891