Сарненські новини

Суббота
Лип. 14
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Сарненчани Добре ім'я людиниПіввіку на освітянській ниві

Піввіку на освітянській ниві

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Людина, яка півжиття присвятила дітям, жінка, котра носить у грудях серце, повне любові, наставник, який ще змалечку прищеплював юні знання та розуміння, повагу, віддавав й усю душу, старший вчитель і друг, зрештою, просто мати, бабуся, прабабуся - Емілія Остапівна СКИБАН.

До неї в гості часто навідуються молоді вчителі, щоб глибше пізнати великий світ дитячої уяви. Емілія Скибан нікому не відмовляє, заохотить, настановить на правильну путь.

...Народилася Емілія на славнозвісній мальовничій Львівщині, у селищі Нагірне. Ще коли була дитиною, мріяла стати вчителем, ділитись своїми враженнями від великого світу, карпатської природи з іншими. Тож не дивно, що успішно закінчила Львівське педагогічне училище, здобула спеціальність вчителя молодших класів. Можна зрозуміти сльози, що котились по рум’яних щічках, коли Емілію направили на роботу в Любиковичі, адже не знала ні місцевих доріг, ані жителів, вся рідня залишилась на Львівщині.

З часом призвичаїлась. Та, каже, легко їй було з дітьми, адже старалась зрозуміти почуття, переживання кожного, любила їх, як рідних. Багато було й неслухняних розбишак, деякі навіть через вікно втікали аби на уроці не бути, та Емілія Остапівна всіх розуміла і займалася з багатьма індивідуально, бо, на її думку, без знань нема дороги в життя. Додому несла нерідко понад 100 зошитів. Звісно, щоб перевірити всі роботи, треба досить багато часу, ще й господарство, дім, а згодом і діти. Адже красуню-львів’янку запримітив секретар сільської ради Гордій Йосипович Скибан, з яким і поєднала свою долю.

Емілія Остапівна могла сидіти цілу ніч над зошитами, старанно перевіряти роботи, щоб бува не образити когось, а для заохочення до хорошої праці писала «молодець». Отож діти поважали і любили свого вчителя. Брала участь і в операції «Лікнеп» (ліквідація неписьменності), проводила уроки у вечірній школі. Іноді взимку додому її проводжали учні, позаяк у пізній час дорогою зустрічались вовки. Ось яких сміливих, ерудованих, розумних дітей виховувала вчителька!

Каже Емілія Скибан, що не втомились працювати, незважаючи на свій поважний вік (76 років). Адже це навіть корисно для здоров’я, - поратись по господарству, дихаючи свіжим повітрям. А ще Емілія Остапівна жити не може без «Сарненських новин». Особливо подобається їй сімейна сторінка «Віночок», де яскраво змальовані палкі почуття та людські долі. Зачитується газетою нерідко допізна. Дотримує Емілія Скибан народних обрядів, слідкує за традиціями та святами, вважає себе найщасливішою людиною у світі, адже оточують її найрідніші люди: дочка Галина Свиридон - шкільний кухар, яку поважають і люблять діти, зять Микола, та внучки: працьовита Таня й обдарована Лілія, яка отримала диплом з відзнакою Київського політехнічного інституту, а зараз працює провідним інженером в Інституті технічної теплофізики в Києві. Часто навідують Емілію Остапівну і сини, які проживають у Львівській області. Микола працює у Львівській державній будівничій фірмі, а внучка закінчила Інститут економіки і туризму, знайшла своє покликання в одному з банків Львова. Син Юрій працює також у славному місті князя Лева, а нещодавно став дідусем - його донька Світлана порадувала Емілію Остапівну правнучком Михайликом. Коли вся сім’я збирається за святковим столом, господиня згадує цікаві та смішні моменти свого життя, а їх, повірте, цілий калейдоскоп.

Є в Емілії Остапівни багато нагород за віддану працю: грамота Міністерства освіти УРСР, Почесна грамота обласного відділу народної освіти та президії обкому профспілки працівників освіти, медаль «Відміннику освіти», почесна грамота ім. Леніна, відзнака за кращу підготовку школи до нового навчального року. Недарма ж беруть приклад з Емілії Скибан молоді педагоги.

Петро КАТЕРИНИЧ, с. Любиковичі.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891