Сарненські новини

П'ятниця
Чер. 15
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Економіка На підприємствах районуНове виробництво на ВАТ «СЗМТК» буде безпечним!

Нове виробництво на ВАТ «СЗМТК» буде безпечним!

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

ВАТ «Сарненський завод мостових технологічних конструкцій» - одне з найбільших підприємств Рівненщини, продукція якого має попит не тільки в межах України, а й на території Росії та Білорусі. Нині тут триває модернізація існуючого механічного та цеху хімічної гальваніки, які відпрацювали майже 30 років і застаріли фізично та морально, під цех механічної обробки металу з наступним покриттям методом гарячого цинкування.

Питання технічного переоснащення підприємства викликало великий переполох серед мешканців міста, політичних партій, громадських організацій і державних працівників. Але чому ж вони не хочуть поглянути на позитивні сторони нового виробництва? А їх нараховується досить багато. Перш за все створення великої кількості нових робочих місць. У перспективі планується забезпечити роботою 200-300 чоловік. Зараз існує проблема дефіциту фахових кадрів, і саме для цього сформували навчальну систему для підготовки кваліфікованих працівників. На роботу прийматимуть також людей, які стоять на обліку в центрі зайнятості та не мають спеціальної освіти. Як повідомив голова правління Михайло Сулятицький, середня зарплатня буде від 1500 до 2000 грн. А це змусить задуматись безробітних: працювати чи сидіти вдома?

Об’єм випуску товарної продукції планується Майже на 180-200 млн. грн. у рік. Великий товарообіг збільшить надходження коштів до державного та місцевих бюджетів, Пенсійного фонду. Тобто, зросте внесок заводу в економічний розвиток міста й області. У Сарнах взагалі немає важкої промисловості, крім ВАТ «СЗМТК». Чи не тому розвиток виробництва дещо насторожує громадян? У старому цеху хімічної гальваніки, за статистичними даними, використовували набагато більше хімічних речовин, ніж планується на новому виробництві.

Голова правління ВАТ «СЗМТК» Михайло Сулятицький запевняє, що процес гарячого оцинковування - екологічно безпечний. Він має багато рівнів і засобів захисту від негативних впливів на навколишнє середовище, зокрема передбачено створення спеціальних фільтрів і бар’єра для затримання хімічних речовин. Виробництво майже безвідходне, а відпрацьовані залишки відправлятимуть на повторну переробку на хімічні заводи в інші регіони України. Також не буде технічних скидів у каналізацію.

Отже, перед тим, як демонструвати своє незадоволення від нового виробництва з оцинковування деталей, варто подумати, чи справді це шкідливо. А добробут народу залежить від розвитку та рівня промисловості. Адміністрація ж підприємства зобов’язана подбати про те, щоб виробництво не шкодило людям. На ВАТ «Сарненський завод мостових технологічних конструкцій» це буде забезпечено в рамках діючого законодавства про охорону навколишнього середовища.

Ольга МАРТИНЧУК, працівниця ВАТ «СЗМТК»  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891