Сарненські новини

Вівторок
Лип. 17
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Політика Візити«Не маємо уряду, який захищає людей»

«Не маємо уряду, який захищає людей»

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Публіку, яка зібралась послухати Миколу Томенка, розважали жартами команда КВК «Гарячі голови», піснями – ВІА «Кобза». Певно, пристрасний спів артистів розігнав похмурі хмари, й над гімназією з’явилось коромисло веселки. Порадувала співом за-служена артистка України Анже-ліка Рудницька, вона й запросила до слова високого гостя. Микола Томенко подякував громадянам, які «прийшли, оскільки останні тижні завжди перед виборами дуже важливі. Важливі для тих людей, які мріють і прагнуть змінити життя в країні, області, місті, які мріють, аби те, що планували кілька років тому і що не вдалося зробити, усе-таки повернули, виправивши помилки, які всі разом допустили.
Я їжджу, і по вашій області, й бачу, що насправді багато людей розчарованих. І це нормально, бо не можна після такого піднесення, помаранчевої революції, таких помилок, що були допущені, не бути розчарованими. Але не можна і прагнути змінити життя. Сьогодні маємо унікальну нагоду, змобілізувавшись, повернутись, як мінімум, на два роки назад, коли мали власний уряд, а заодно - дуже мало часу та багато заздрісників і опонентів. Сьогодні під час виборів, коли слухаємо інші політичні сили, то це все ті самі програми й гасла – те, що робили в уряді Тимошенко. Ми тоді все це починали, за 8 місяців нам не дали реалізувати дуже багатьох речей. Сьогодні всі соціальні проекти, які пропонують Партія регіонів, інші політичні сили – це все списано з наших проектів 2005 року, які не дали тоді зреалізувати: від справедливих пенсій, системи розрахунку оплати за квалі-фікацію, стаж – усе те, що останній рік уряд не робив, а тепер перед виборами вирішив зробити. Усе, що стосується підвищення заробітних плат бюджетної сфери, що ми зробили на 54 відсотки і що знову уряд останній рік не робив, бо казав: треба, щоб ВВП зростав, тепер він готовий робити.
Наш закон про ліквідацію пільг депутатам, за який жоден регіонал не проголосував, як і дві третини «Нашої України», тепер вони вирішили підтримати. У принципі, не жалію з того, що наші ідеї через два роки реалізуються. Але хотів би, щоби в уряді були ті люди, які це робили вже, а не лише прагнуть робити під час виборчої кампанії.
Думаю, це дуже велика честь, що ви прийшли на зустріч. Хочу сказати: те, що від нашої команди пропонуємо в проекті на 5 років, - це ті речі, які не треба міняти, коли вибори починаються. Бо коли уряд за-пропонував 130 тис. молодих сімей зняти допомогу на дитину, я у Верховній Раді пояснював Азарову, що допомогу не на бідність робили, а всім молодим сім’ям, щоб переконати, що держава вболіває за молодих людей. Ці 130 тис. у цьому році отримали допомоги, ми не допустили їх скорочення. Коли зареєстрували законопроект про допомогу на другу та третю дитину й уряд сказав, що грошей немає, тепер, коли вони підтримують, радію з того, що хоч під час виборів наші ідеї підтримують. Знаю, що є багато проблем, оскільки мати депутатів місцевих рад і не мати уряду – це навіть не півсправи, а третина справи. Тому й виникають такі ситуації, що депутати й городяни проти, щоб тут робили нові цехи, які екологічно забруднюватимуть усе місто, і хтось це робить - це проблема. Тому що, не маючи уряду, який захищає людей, дуже тяжко навіть з депутатським корпусом це зробити.
Переконаний, що після 30 вересня, коли уряд буде сформований, не буде тут будівництва, оскільки будь-яке рішення, що стосується жителів громади, повинна приймати якщо не міська рада, то на міському референдумі. Вчора в прямому ефірі пояснював нашу позицію стосовно спрощення процедури місцевого референдуму. Так ось, жодне рішення, що торкається проблем міста, без місцевої громади не може бути прийняте. Якщо в центрі міста щось будується, що є екологічною загрозою життю людей, то тільки люди повинні дати дозвіл на це буді-вництво. Навіть не місцева рада. Переконаний, що ваше збирання підписів недаремне було і зробимо все, щоб тут люди впевнено почувалися. Зробимо все, щоб райони, які не так близько від Києва, відчували турботу. Ми склали список таким чином, щоб у кожній області були присутні представники в нашому партійному списку. У нас, на відміну від інших партій, немає двох третин із Донецька чи зі Львова. Робили так, щоб кожна область була представлена й мала хоча б кількох депутатів. Це буде справедливо, щоб ви знали, до кого звернутись і з ким вирішувати питання.
Ще раз хочу сказати, що я оптимістично налаштований. І попри критику на деяких місцевих начальників від «Нашої України», які намагаються показати Президенту, що велика підтримка є, ми з «Нашою Україною» домовилися на центральному рівні. Упевнений, що місцеві чиновники не зламають ці стосунки, бо ми публічно підписали угоду, в якій є три принципові тези. Перша – ми створюємо коаліцію після виборів, і ця коаліція не створюється з Партією регіонів. Друга – Прем’єр-міністром стає представник тієї полі-тичної сили, яка набрала найбільше голосів з-поміж нас. І третя – уряд формується в пропорції 50 на 50. Ми пішли на серйозний крок, тому що об’єктивно бютівці популярніші, ніж «Наша Україна». Для нас важливо, щоб «Наша Україна» не повернулася в дискусію про широку коаліцію, а працювала разом з нами. Отож переконаний, що після 30 вересня не повториться історія 2006 року, коли зранку я вів переговори з «Нашою Україною», а після обіду вони вели переговори з Партією регіонів. Упевнений, що після виборів наступного дня буде оголошено про створення коаліції, ім’я Прем’єр-міністра, і, поки ЦВК дораховуватиме голоси, уряд і програма діяльності будуть уже підготовлені.
Зараз живемо в країні без програми діяльності уряду. Ніхто не знає, що буде завтра. Сьогодні, за соціологічними дослідженнями, найбільше людей розчарованих, які не вірять у те, що можна змінити життя, у Західній і Центральній Україні. 15% людей у Західній Україні говорять про те, що вибори важливі, та, напевно, не прийдуть. У Центральній Україні – 13%, 10% - на Півдні та 3% - на Сході. Це означає, що при доброму ставленні до нашої політичної сили, якщо на Заході й у Центрі прийде виборців набагато менше, результат буде зрозумілий. Тому моє прохання – знайти аргументи, переконати передусім молодих людей, які часом надають перевагу питтю пива у вихідні, тим, що вибори все-таки надзвичайно важливі, і щоб не одна чи три області вибирали майбутнє України, не лише старші люди, які розуміють важливість виборчої кампанії, щоб усі прийшли на вибори. І тоді, переконаний, буде шанс у нас зробити те, про що мріяли після помаранчевої революції.
Хочу передати вам вітання від Юлії Тимошенко, нашої команди й сказати, що Сарни поважаємо, думаємо про них, як думаємо про Рівненщину, яка надзвичайно важлива для України та для регіону. Слава вашому місту, слава Рівненщині, слава Україні!».
На цій мажорній ноті Микола Томенко передав мікрофон Анжеліці Рудницькій, яка продовжила розважати сарненців піснями.

Зоя ТИМЦУНІК.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891