Сарненські новини

П'ятниця
Чер. 15
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Місіонерство

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

” І почув я голос Господа, що говорив:
” Кого Я пошлю, і хто піде за нас?
А я відповів: ” Ось я, пошли Ти мене!”
Ісаї 6:6.

 

Історія місіонерської справи сягає древньої давнини. . Першими християнськими місіонерами були, звичайно, учні Христа, які ревно виконували останнє доручення Його: проповідувати Євангелію усім народам світу. Відомі героїчні місіонерські справи Лівінгстона, Карея, Моррісона, Моффата, Мартіна, Патона та інших, які не жили для свого блага, а понесли вістку про Христа в далекі країни, де заснували християнські школи , церкви та общини. Доля перших вістителів Слова Божого була трагічною: їх жорстоко вбивали, розпинали на хрестах у Римській імперії, а особливо у країнах Сходу, де на той час панували Буддизм, Даосизм, Конфуціанство. Але попри жорстоку середньовічну політику ізоляції, наприклад, Китаю, двом монахам-місіонерам з Візантії вдалося не тільки посіяти зерна християнства, а й принести в Європу багатовічний секрет виготовлення шовку з коконів метеликів-шовкопрядів.

Якщо перша християнська церква в Солуні була заснована у 51 році під час ІІ місіонерської подорожі Павла, то до Х ст. майже вся Європа була християнізованою, а на початок ХХ ст. християнство стає найбільш поширеною релігією світу. Нинішнє місіонерство не є настільки драматичним, але люди  виконують цю місію з великою самопожертвою та ентузіазмом, не рахуються ні з часом, ні з відстанню. Вони не ставлять на перше місце особисте життя, політичний балаган, принади, почесті та дива світу цього, а виконують високу і благородну місію - несуть до людей Благу звістку. Так проповідники із Тинненської церкви ХВЄ Олександр Лопанчук і Валерій Случик із Сарненським вокально-інструментальним ансамблем “Благовісник” побували не тільки у країнах СНГ, а й у США.

А Міжнародна християнська місія “Надія” із міста Кент штату Вашингтон уже вкотре відвідала батьківщину. Минулими роками місіонери проводили євангелізацію на Західній Україні. Цього року делегація у складі 18 чоловік, яку очолили колишній пресвітер Тинненської ХВЄ, президент місії “Надія” Михайло Царук, головний редактор журналу української християнської діаспори у США “Мир Вам” - Василь Шур і пресвітер Тинненської церкви ХВЄ Олександр Коток відвідали Київщину і Автономну Республіку Крим. Цю делегацію можна назвати інтернаціональною, бо до неї входили Павло і Сузанна Руф (США), Сем Лореланд (Ірландія), Чеслав Лопінські (Полоща) та ін.

Розпочали роботу з Києва та Борисполя. Вцілому провели 12 євангелізаційних служінь в Ялті, Джанкої, Бахчисараї під час яких прийшли до Бога понад 80 чоловік. І це, звичайно, радує, бо то є перемога добра над злом, оскільки людина стає на шлях правди і добра, розпочинаючи своє життя із чистого аркуша, без шкідливих звичок. Місіонери надали фінансову допомогу на будівництво молитовних будинків або їх добудову та оснащення.

Склалося таке враження, що АРК релігно-духовно занедбаний край, так як є такі районні центри і села в яких немає ні православних храмів, ні протестантських церков. Тому євангелізаційна робота там вкрай нелегка.

Але вони виконують цю почесну місію роками, хоча довгі години потрібно летіти літаком, чи їхати в машині. І віддаючи усі сили під кінець дня розуміють, що діють по сказаному - “Несіть воду назустріч спраглим, з хлібом зустрічайте біжучих...”

Світлана Коток, с. Тинне  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891