Сарненські новини

П'ятниця
Лип. 13
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Про все потрохуМісцеве телемовлення бере курс на північ

Місцеве телемовлення бере курс на північ

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Телебачення прийшло в домівки жителів північних регіонів Рівненщини вже давно. Утім, це так і не відкрило їм очі на події в рідній області, бо мовлення регіональних телекомпаній не досягало території Полісся. Можливість виправити ситуацію з’явилася лише нещодавно. І вже з 1 вересня поліські телеглядачі матимуть нагоду дивитися програми рівненського державного телеканалу «РТБ».  Про те, що саме вони побачать, розповідає генеральний директор Рівненської обласної держтелерадіокомпанії Андрій ВЕЛЕСИК.

- Пане Андрію, нарешті місцевий телемовник стає доступним жителям півночі Рівненщини. Чому так довго довелося чекати?

- Не можна сказати, що програм Рівненського державного телебачення на півночі краю ніколи не дивилися. Був час, коли їх транслювали на каналах «УТ-1» і «Новий канал». Однак циклічність виходу залежала від рішень у Києві, бо власної частоти в нашої телекомпанії не було. Та й мова йшла лише про одну годину мовлення. Потужності передавача в Антополі, поблизу Рівного, для «покриття» всієї області не вистачало, тому для жителів північних районів залишалися недоступними. Хоча охоплювали майже всю решту території Рівненщини. Про потребу в розширенні регіонального мовлення на Полісся неодноразово говорили не лише депутати й очільники місцевих райдержадміністрацій, а й самі жителі цих районів, з якими спілкувалися тележурналісти. Однак втілити ці побажання в життя вдається лише тепер. Особисто я пишаюся тим, що першою це робить саме Рівненська обласна державна телерадіокомпанія.

- Що ж змінилося нині?

- З 2005 року в нашої компанії відкрилося друге дихання. З’явився бренд «РТБ», котрий - сьогодні це вже не викликає сумнівів - здобув популярність у регіонах упевненого прийому. А в липні цього року на конкурсі Національної ради з питань телебачення та радіомовлення нам вдалося вибороти ліцензію на право мовлення на 30 каналі в Дубровиці. Тож у новому телевізійному сезоні, тобто з 1 вересня, програми «РТБ» зможуть дивитися жителі Зарічненського, Дубровицького, Сарненського та Володимирецького районів, а також м. Кузнецовськ.

- Раніше на отриманій вами частоті транслювалися передачі телеканалу «ТЕТ». Чи не бентежить той факт, що тепер місцевий глядач порівнюватиме ваші програми з телепродуктом відомого київського каналу?

- Давайте по порядку. Якби телеканал «ТЕТ» мав відповідну ліцензію на мовлення, Національна рада цю частоту ніколи б на конкурс не виставила. Деталі цієї справи навряд чи будуть цікавими людям, далеким від телевізійної кухні, тому вдаватися в них не буду. Скажу лише, що «ТЕТ» не брав участі в боротьбі за цю частоту під час останнього конкурсу. А щодо порівнянь, то жодної конкуренції з центральними каналами не боїмося. За останній час «РТБ»  відчутно виріс як у творчому, так і в технічному плані. І хоча нині не маємо змоги транслювати дорогі закордонні фільми та серіали, здобути свого глядача, упевнений, таки зможемо. Принаймні, провели повне технічне переоснащення каналу. Відтепер працюємо з найновішим цифровим обладнанням, яке зовсім не поступається тому, з яким мають справу київські колеги. У деяких моментах «РТБ» навіть переважає, бо більшість центральних телекомпаній уже давно не міняла свого устаткування. Тож, не сумнівайтеся, якісну картинку таки здатні забезпечити.

- З технікою зрозуміло, а як же з цікавими телепрограмами? Думаю, Вам відоме, м’яко кажучи, специфічне ставлення глядачів до продукту державних телекомпаній? 

- Про творчий потенціал працівників «РТБ» красномовно говорять хоча б численні перемоги на різноманітних, у тому числі й міжнародних, конкурсах. Сьогодні виробляємо близько 40 телепроектів найширшої тематики й здатні повністю заповнити всі 24 години ефіру. На нашому каналі виходять передачі політичного, економічного, аграрного, соціального, мистецького, молодіжного, історичного, спортивного, дитячого спрямування. Деяким темам, на які звертаємо увагу, в області взагалі не приділяє уваги більше ніхто з електронних мовників. Ще одна фішка каналу «РТБ» - це український продукт. Крім власного, закуповуємо програми, просвітницькі фільми вітчизняного виробництва. Тобто, глядач отримає повністю українськомовний канал. До того ж, жителі північних регіонів з 1 вересня  одночасно з рівнянами зможуть щоденно дізнаватися про всі новини краю, відстежувати місцеву кримінальну хроніку, долучатися до розмов із гостями прямих ефірів. А це, переконаний, надзвичайно важливо. Єдине, що не побачите на нашому телеканалі, так це насильства, крові, розпусти.

- Даруйте, а як же бути з цензурою? Побутує думка, що все, що виробляють державники, суворо узгоджується з представниками влади...

- З представниками влади таки співпрацюємо. Так, отримати ліцензію на 30 канал мовлення, який, до слова сказати, був останнім шансом привести місцеве телебачення в північні регіони Рівненщини, нам допомагали і діючі народні депутати Юрій Кічатий, Василь Берташ, Павло Сулковський, і народний депутат 2-4 скликань Микола Шершун, і голови  обласних ради й адміністрації Олександр Данильчук і Віктор Матчук, і молоді керівники Держкомтелерадіо Едуард Прутнік та Олександр Курдінович. Утім, можу з усією відповідальністю сказати, що часи, коли працівникам місцевих телерадіокомпаній вказували, що транслювати, а що ні, коли вони були намертво залежними від влади й конкретних чиновників, минули. Сьогодні від таких посягань з боку влади колектив захищає редакційний статут, де чітко записано, що жодної цензури над нами бути не може. Єдина цензура для тележурналістів - це професійна етика. Щоб переконатися в правдивості моїх слів, достатньо буде просто ввімкнути наш канал, подивитися випуски новин чи інші програми, зателефонувати на прямий ефір і поставити незручне запитання політику чи чиновнику, який буде гостем студії. Переконую, що після цього подібних думок більше не виникатиме.

- Розкажіть, чим збираєтеся здивувати глядачів у новому сезоні?

- Вихід каналу «РТБ» у північних регіонах співпав у часі зі стартом проекту «Перший громадський», про який раніше так багато говорили політики. Рівненська обласна держтелерадіокомпанія бере найактивнішу участь у його реалізації. Тож щодня в будні о 20.30 транслюватимемо загальнонаціональні новини, в які включатимуться місцеві ОДТРК з усієї України. Ці випуски через супутник виходитимуть також в усіх країнах  Європи, тож у будь-якому її закутку зможете безперешкодно дізнаватися про новини регіону. Наступним кроком стане спільна з «Першим громадським» закупівля якісних фільмів, трансляція яких зробить реальною нашу конкуренцію з центральними київськими телеканалами в показі цікавих сучасних художніх і документальних фільмів.  Усе це жителі північних районів зможуть дивитися нарівні з тими, хто живе в обласному центрі. До того ж, тепер уже немає жодних причин боятися, що рано чи пізно обласне телебачення зникне з телеекранів. Не сумнівайтеся, ми прийшли всерйоз і надовго.

Максим КОЛОМИС  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891