Сарненські новини

Понеділок
Лип. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Лікар за покликанням

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Кажуть, при народженні Всевишній наділяє людину певним талантом. Світлану Сацик (Понікарчик) - кваліфікованого фахівця, щедру людину, турботливу дружину та маму Господь обдарував здібностями лікувати. І не лише ліками, а й словом. Ця приємна й чарівна жінка все життя веде боротьбу за здоров’я людей. Для неї важливо, щоб вони не хворіли, а були здорові тілом і сильні духом.

Не думала Світлана Гаврилівна, що після закінчення Тернопільського медичного інституту доля закине її на Сарненщину. Мріяла жити й працювати в селищі, де народилася, зробила перші кроки. Нині не шкодує, що приїхала в Сарни, бо тут молодого спеціаліста гарно зустріли, надали житло. Та не забуває свою малу батьківщину, адже там минули найкращі роки життя. 

- Рідний Любешів - селище нерукотворної краси. Заквітчані ромашками й маківками поля, зелені береги річки Стохід, що змією в’ється по волинській землі, закарбувалися в моїй пам’яті назавжди. Там живуть щедрі душею, швидкі розумом, нестримні в злеті мрій і фантазій люди. Туди лину кожну мить, - ділиться думками лікар. 

Спогади про дитинство навіяли на її очі сльози. У сім’ї службовців Світлана була першою дитиною. Батьки повністю присвятили себе її вихованню, щоб у майбутньому було ким гордитися. Донька виправдала їх сподівання, досягла поставленої мети.

- Нас розлучають сотні кілометрів, але батьки й сестра завжди в моєму серці, - каже Світлана Сацик.

Разом із сім’єю часто їздить на Волинь до рідних. При зустрічах цілує сиве чоло матері, пригортається до грудей старенького батька. Бути поруч з ними для неї - щастя. Разом гуляють вулицями старовинного містечка, відпочивають у столітньому парку. За святковим обідом пильно вдивляється в їх очі, які випромінюють любов і ласку. Ці люди завжди готові розділити і радість, і тривогу. Своїх дітей і онуків вчать життєвої мудрості, яка вкрай необхідна в житті.

Світлана Гаврилівна добре пам’ятає своє дитинство: як ходила в школу, сумлінно виконувала домашні завдання. Отримавши атестат про закінчення десятирічки, одразу вступила в інститут, щоб опанувати фах лікаря-невропатолога, бо вважала, що це її покликання. Там коло друзів побільшало, тож нудьгувати не доводилося. Та дівчина була вимогливою до себе, старанно вчилась. Коли вперше приїхала в Сарни, їй дуже сподобалося місто, ставлення людей. На роботі якщо й виникали труднощі, руку допомоги подали колеги - невропатологи Роман Середюк і Лідія Мельникова, які навчили бути відповідальною, самостійною та гідною послідовницею Гіппократа. Їх називає своїми наставникам. Тяжко було на перших порах, однак до роботи молодий лікар прикипіла душею. Їй подобалося спілкуватись з людьми, допомагати їм. Найбільше раділа, коли хворі виліковувались і дякували за увагу, любов, турботу, виявлені до них. Обраному фаху жінка віддається сповна, бо знає, що від неї залежить здоров’я людей.

За 22 роки трудового стажу Світлана Гаврилівна здобула неабияку повагу в пацієнтів, які приїжджають до неї за консультацією та на лікування з усього району. А з листопада 2005 року обійняла посаду заступника головного лікаря ЦРЛ з поліклінічної роботи. Вона - взірець для молоді, у неї є чому повчитися молодим спеціалістам.

- Мені щастить на хороших людей. У колективі, який очолюю, багато молодих лікарів, їм передаю набутий упродовж багатьох років досвід. 

За вагомі досягнення в профілактично-оздоровчій і лікувальній роботі серед населення міста, високі організаторські якості та з нагоди 122 річниці з дня заснування м. Сарни портрет Світлани Сацик занесли на міську Дошку пошани «Гордість міста».

Має й власну родину. Добрі слова говорить про чоловіка Віктора Андрійовича, який працює агрономом, уміє навести лад усюди. Син Роман - курсант військової академії, гордість батьків.

Ольга ЛОТОЦЬКА  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891