Сарненські новини

Понеділок
Лип. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Сарненчани Добре ім'я людиниКоли за плечима майже ціле століття

Коли за плечима майже ціле століття

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

На невеличкому, залитому сонцем подвір’ї Онисії Пилипівни Панасюк із Зносич завжди прибрано. Одразу помітно, що там мешкають трудолюбиві господарі. Навколо хати росте яблуневий садок. Гарно там весною, коли аромати трав і квітів лоскочуть ніздрі, а навколишній світ зачаровує розумієш. Життєвий шлях жінки склався так, що доживає віку з невісткою, внуками й правнуками, які жодного разу не образили, а навпаки - завжди підтримували, розуміли. Своє незавидне дитинство молодість, Онисія Пилипівна ледь пам’ятає, та покручені мозолисті руки дають зрозуміти, що працювала тяжко.

Ще з юних літ доля до неї була суровою. Хоч зростала в багатодітній, дружній сім’ї, не встигла натішитись батьком, який помер у молодому віці. Мати, щоб прогодувати дітей, трудилася до сьомого поту. Згодом вийшла заміж, думала жити стане легше, та невблаганна смерть забрала й другого чоловіка. Довелося власними силами піднімати дітей на ноги. Коли ті підросли, гуртом заробляли на шматок хліба. Жили в маленькій двокімнатній хатинці в центрі села. І хоч у сім’ї були недостатки, серед дітей ніколи не виникали суперечки. Життя змушувало їх до всього ставитися з розумінням.

Першою із сімейного гніздечка вилетіла найстарша Єлизавета, а далі - хто куди. Онисія Пилипівна знайшла свою долю в рідному селі. Вийшла заміж, народила дітей. З чоловіком жили добре, розуміла, що лише від дружини залежить, буде лад у сім’ї, чи ні. Синів виховували порядними, трудолюбивими, щоб у майбутньому могли ними гордитися. Вони виросли, мудрі уроки матері передали своїм дітям.

Не зогледілась Онисія Пилипівна, як минуло дев’ять десятків років. Здається, ще ніби вчора була дівчиною, а вже сьогодні має звання найстаршої жительки Зносич. Щороку на день села інші свята її віншують односельці. Незважаючи на свій поважний вік, у супроводі невістки приходить на урочистості. Спілкуватися з Онисією Панасюк велике задоволення, навіть не віриться, що за плечима цієї жінки майже ціле століття.

Ольга ЛОТОЦЬКА с. Зносичі.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891