Сарненські новини

Вівторок
Лип. 17
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Життя міста НебезпекаКамінь у кар’єрах підривають – дим червоний стовпом стоїть…

Камінь у кар’єрах підривають – дим червоний стовпом стоїть…

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

На останній сесії районної ради один з депутатів висловив занепокоєння, що в кар’єрах Клесівської зони, де ведуть видобуток граніту, після підривних робіт стовпом стоїть дим червоного кольору. І припустив, що організації, які зайняті цими роботами застосовують недозволені речовини, тим самим забруднюють навколишнє середовище шкідливими газовими викидами. Про екологічну складову проведення вибухових робіт наш кореспондент попросив розповісти начальника ВО «Сарнивибухпром» Юрія БІЛЕНЬКОГО.

- Вибухові роботи в тому чи іншому кар’єрах здійснюють виключно спеціалісти відповідної організації, що має ліцензію, всі дозволи, і насамперед від санітарної та екологічної служб. Ніхто не має права навіть експериментувати у використанні вибухових речовин без дозволу контролюючих органів. Є наказ Держпартаменту держпромгірнагляду, в якому перелічено такі види речовин, дозволених до практичного застосування. На кожну з цих вибухівок є сертифікат якості, нормативи можливої дії на навколишнє середовище, які не можна перевищувати, і ми їх ні в якому разі не порушуємо.

Щодо якості самих вибухових речовин, то перейшли від тротилових стержнів до екологічно безпечних технологій, поширених у високорозвинутих країнах Європи, так званих швидкотілових елементів. У плані забруднення довкілля внаслідок їх застосування, то вони в десятки разів безпечніші тротилу.

Людям треба зрозуміти, що використання в підривних роботах недозволених відповідними службами речовин є кримінальним злочином. Ні я, ні мої колеги не маємо найменшого наміру порушувати технологію проведення робіт з підриву каменю. Ті ж, хто розповсюджує чутки про отруйність чи інші негативні побічні наслідки наших робіт, хочуть, мабуть, досягти якусь свою, корисливу мету.

Антон Петрук  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891