Сарненські новини

Понеділок
Лип. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Про все потрохуІз народних джерел

Із народних джерел

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Нині стало звичним явищем запозичувати все за кордоном, сліпо копіювати чужоземні звичаї, манери, стиль. Але є такі люди, які не забули, що маємо власну культуру, власні традиції, які творимо протягом віків і які для нас українців, мають бути дорожчими за будь-які інші, бо вони свої, рідні.

Такими принципами керуються і учні Тинненської ЗОШ І-ІІІ ст., які входять до історико-етнографічного клубу “Пошук”, чиї дослідження не раз здобували перемогу на обласних та всеукраїнських конкурсах. Торік і в нинішньому році стали лауреатами  ХІІІ та ХІV обласних  конкурсів кращих досліджень загонів туристсько-краєзнавчої експедиції “Краса і біль України” за напрямом “Свята спадщина”. Пошуківців відзначено відділом освіти Рівненської облдержадміністрації, а на районному святі “Творча обдарованість” отримали в подарунок фотопарат. Адже протягом минулого навчального року учні збирали інформацію про особливості весільного обряду, притаманних для нашого регіону. Зібрано понад три десятка весільних поліських пісень. А колективна робота “Весілля на Поліссі”, в основу якої лягли дослідження учениці 11-А класу Наталії Омельковець зайняла третє місце в області серед 123-х робіт. Хочеться відзначити також учениць 11-А класу Галину Зданевич та Іллону Бакунець, які приймають активну участь в історико-етнографічній роботі.

Останніми роками поглибився прцес співпраці українських істориків-краєзнавців із колегами з Росії, Польщі, Чехії, США, Канади. Минулого літа Тинне відвідали три наукових експедиції, а також делегація із 60 польських вчених-науковців у галузі історії. Дехто з них побував у Тинному в липні нинішнього року. Приємно було дізнатися, що історичні пам’ятки, природу Тинного і нашого краю  студенти польських вузів дивляться по відео під час занять з історії, етнографії, культурології. Гості подарували ЗОШ І-ІІІ ст. колекцію книг, які розповідають про історію, музеї, флору і фауну нинішньої Польщі, а також запросили відвідати історичні місця Польщі.

Що іноземці цікавляться нашою історією і проводять свої відпустки, мандруючи нашим краєм, це говорить про те, що український народ упродовж багатьох століть безупинно творив своє, тільки йому притаманне духовне і культурне середовище, наповнюючи його своєрідними обрядами, ритуалами, фольклором.

Світлана Коток, с. Тинне.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891