Сарненські новини

Понеділок
Лип. 16
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Життя міста Життя, як воно єДвоє прийомних дітей стали рідними в сім’ї Джигадлів

Двоє прийомних дітей стали рідними в сім’ї Джигадлів

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Нині все більше чуємо про дітей-сиріт, неблагополучні сім’ї. Президент України серйозно перейнявся цією проблемою в регіонах, створюють дитячі будинки сімейного типу. Як кажуть в народі - «Світ не без добрих людей». Ця приказка актуальна навіть сьогодні, коли цей світ переповнився злочинами та насиллям.

На початку року в «Сарненських новинах» розповідалося про афганський шлях Петра Джигадла: його героїзм, відвагу й ті жахливі дні, які він провів на війні. Але є ще інша сторона життя цієї людини, не менш героїчна. Адже маючи двоє власних дітей, із дружиною Зоєю Андріївною всиновили ще двоє...

Закінчивши військову службу, Петро повернувся до рідного села. Був авторитетним серед дівчат, але долею його стала кароока брюнетка Зоя, з якою познайомився, коли поїхав у гості до старшого брата на Харківщину. У 1987 побралися та жили в селі Вільшанка Дворічанського району. Зоя виявилася справжньою подругою в житті. Напрочуд спокійна, врівноважена, вона завжди приходила на допомогу в тяжкі часи, з нею Петру завжди було комфортно. Жінці, яка мала диплом бухгалтера, доводилося працювати не тільки за фахом, а й у дитячому садку, будинку престарілих, місцевому колгоспі. Разом пройшли ті часи, коли ситуація в державі ускладнювалася: підприємства банкрутували, колгоспи занепадали, зарплату не виплачували. Підростали двоє синів - Роман і Володимир. У 2006 році, коли помер батько Петра і мама Ганна Данилівна лишилась у хаті сама, вирішили переїхати в Тинне. Але приїхали до неї не з двома внуками, а з чотирма...

У Тинному прижилися швидко. Стали членами общини Християн Віри Євангельської. Одразу ж взялися за капітальний ремонт оселі. Сьогодні - це хата з чотирма просторими кімнатами. Кожен куточок оселі нагадує про хазяйську руку господаря та охайність господині, яка створила й підтримує домашній затишок. Зараз старший син із батьком їздить на заробітки в Київську область, хоча має освіту продавця та закінчив аграрний ліцей. Володимир у цьому році закінчив місцеву школу та готується до вступу в Здолбунівський залізничний ліцей.

На запитання, що спонукало до всиновлення чужих дітей, Зоя Андріївна відповіла, що Анжела та Миколка росли в неблагополучній сім’ї по-сусідству. Мати діток померла у 27 років, коли дівчинці було 4. Батьківської турботи вони не знали також, жили біля баби, яка зловживала спиртним. Щось притягувало дівчинку до сім’ї Джигадлів, хоча в ній і не було дітей - ровесників.  Тут їй не раз давали їсти, прихистили, а відчувши тепло та доброту сердець цих людей, якого ніколи не мала від своїх рідних, одного разу запитала: « А можна я у вас залишуся назавжди?» Не важко здогадатися, що відповідь була позитивною. У 2002 році Анжела почала жити в новій сім’ї. На одній із фото побачила, як Петро - новий її тато, тримав худорляве та занедбане чотирирічне дівча. Сьогодні, це - доглянута, гарно зачесана та щаслива дівчинка, яка перейшла до п’ятого класу й зауважує, що маму й тата любить однаково.

Миколу після смерті матері віддали до дитячого інтернату. За два роки свого перебування в цьому закладі він часто навідувався в гості до сестри. Джигадли помітили в хлопця той сум, коли він повертався до інтернату. Тому, порадившись, вирішили всиновити і його. Микола закінчив десятий клас і мріє працювати на залізниці, бути провідником.

Ще в «Повчанні дітям» Володимира Мономаха сказано: « ... не скривдь і не зобидь сироту, а обігрій, нагодуй і прихисти хх». Благодійність із старих як світ часів є позитивним явищем, про це багато чуємо закликів, читаємо в Біблії, але на такий подвиг здатен не кожен. Справді, для того треба мати Бога в серці. В оселі Джигадлів панує атмосфера, яка випромінює тепло благородства та великодушності. І його вистачає, щоб обігріти не лише своїх дітей, а й тих, яких вони назвали своїми...

Світлана КОТОК, с. Тинне  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891