Сарненські новини

П'ятниця
Лип. 13
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Сарненчани Наші інтерв'юДільничні завжди на посту

Дільничні завжди на посту

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

4 роки тому в календарі з’явилося свято - День дільничного інспектора З нагоди наш кореспондент поспілкувався з начальником дільничних інспекторів РВ УМВС України в Рівненській області майором Петром ЗЕЛІНСЬКИМ.

- Петре Артемовичу, розкажіть про вашу службу.

- Відділення нараховує 36 співробітників. З них 4 - старші, 24 - дільничні інспектори  ще 6 - помічники. У дільничних інспекторів налагоджена співпраця з сільськими радами, згідно з графіками вони проводять особистий прийом громадян на 25 адміністративних дільницях, обслуговують. А це - територія м. Сарни та району, в яку входить 19 2 селища. Основна турбота - профілактика правопорушень. Дільничні інспектори ведуть активну, цілеспрямовану роботу, спрямовану на встановлення жорсткого контролю за особами, звільненими з місць позбавлення волі, засудженими умовно, тими, хто допускає насильство в батьками, негативно впливають на виховання своїх дітей, особами, схильними до алкогольної залежності й психічно хворими людьми. Безсумнівно, краще попередити злочин, потім його розкривати.

- Що конкретно зроблено з початку року?

- Упродовж 5 розглянули 947 заяв повідомлень про злочини та пригоди. По 33 з них порушено кримінальні справи, у решті випадків - відмовлено. До адмінвідповідальності притягнули 167 громадян. На території району дільничні інспектори контролюють 134 особи, звільнених з місць позбавлення волі, та 226 - умовно засуджених. адміннаглядом Сарненського РВ УМВС в Рівненській області перебуває 21 особа.

- Наведіть, будь ласка, кілька фактів з роботи дільничних інспекторів.

- У лютому в райцентрі трапився жахливий випадок. Тоді працівники відділення швидкої допомоги ЦРЛ виявили у власному будинку понівечене тіло жінки. Завдяки спільним діям працівників карного розшуку, кримінальної  справах неповнолітніх, патрульної служби, ВДСБЕЗ, дільничних інспекторів колег з обласного управління через 4 затримали особу, підозрювану в злочину.

Або ще. У травні в Любиковичах троє напідпитку місцевих жителів до смерті побили односельця. Першими прибули на місце злочину дільничні інспектори Петро Максимишин, Іван Сергійчук Сергій Галушко. Вони встановили осіб, скоїли злочин, ще до прибуття слідчо-оперативної групи.

- Проблем у дільничних інспекторів, очевидно, теж не бракує?

- Хочу сказати, що робота дільничних інспекторів райвідділу приносить вагомі результати в забезпеченні правопорядку та спокою громадян району, незважаючи на брак транспортних засобів. Після повідомлення служби 02 не раз доводилося вигадувати, чим якомога швидше дістатися до місця пригоди. Велика проблема в працівників дільничної з технічним оснащенням. Це тільки в іноземних кінофільмах можна побачити міліціонера сучасною та комп’ютером у кабінеті. Фактично ж наші захисники правопорядку користуються застарілими радянськими приладами, вже відслужили «на три пенсії». Але сподіваємось, що в недалекому майбутньому інспектори працюватимуть спеціальним обладнанням набагато ефективніше.

Сьогодні у дільничних інспекторів 80 відсотків - молоді співробітники, яким потрібні постійна підтримка та мудра порада досвідчених майстрів розшуку. Тому за кожним молодим працівником  закріплений офіцер, який допомагає набувати досвіду. Інколи може здатися, що дільничні інспектори працюють не досить мобільно. Але ніхто не знає, скільки годин щодоби перепрацьовують захисники закону, розкриваючи злочини або затримуючи правопорушників.

Хотілося б привітати колег та святом побажати здоров’я та всіляких гараздів.

Інтерв'ю підготував Василь СОСЮК  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891