Сарненські новини

Четверг
Чер. 14
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Діти - майбутнє держави

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Захист прав дітей, забезпечення їх повноцінного розвитку - проблема національного значення, яку необхідно розглядати й вирішувати. Вихідною ідеєю законодавчого забезпечення прав дітей в Україні є принцип «Усі діти рівні від народження». З 2001 року в Україні діє Закон «Про охорону дитинства», в якому на підставі положень Конституції держави й Конвенції ООН про права дитини визначені основні засади державної політики.

Сучасні зміни в суспільстві негативно впливають на розвиток сімейних цінностей і сім’ї в цілому. Саме тому зросла кількість звернень до виконавчого комітету міської ради з питань дотримання прав дітей. Прикро, що збільшується й кількість батьків, яких позбавляють прав за ухиляння від виховання дітей. Варто сказати, що це, перш за все, травмовані дитячі душі. Добре, коли дорослі можуть віднайти ліки для їх зцілення.

У Сарнах щороку відзначають Міжнародний день захисту дітей, що передбачає низку заходів. Цьогорічне дійство розпочалось у міському Будинку культури «Залізничник». Участь в урочистостях взяли вихованці дошкільних навчальних закладів міста. Демонструючи вміння і таланти, юні артисти через мистецтво танцю та пісні висловлювали своє ставлення до світу, людей, намагаючись таким чином внести корективи у вир сьогодення. Зі святом дітей привітав міський голова Леонтій Ніколайчук. Гарний вірш розповіла вихованка дитячого садка № 8 - «Дівчинка Калинка - міста Сарни талісман» Юлія Євгейчук.

Під час свята відбувся й конкурс малюнку на асфальті під назвою «Щасливе дитинство» серед дошкільнят міста. Перемогу в ньому здобули вихованці дошкільного навчального закладу № 6 «Казка», поталанило також діткам із ДНЗ № 8 «Веселка» та № 5 «Вербиченька». Вони посіли ІІ та ІІІ місця. У наступному етапі були різноманітні спортивні та розважальні естафети, змагання. Святкова атмосфера вирувала в різних куточках парку, де розпочалась конкурсна програма «Спортивна гордість міста». Змагалися в бігу на 60 метрів, підтягуванні, жонглюванні м’ячем і стрибках на скакалці учні 5-7 класів. Юні спортсмени продемонстрували неабияку фізичну підготовку та велике спортивне прагнення до перемоги.

Першим подолати 60-метрову відстань вдалося Сергію Городнюку та Наталії Біжнюк (ЗОШ № 3), Андрію Адамцю та Інні Дударик (гімназія), Олександру Мосійчуку (ЗОШ № 4) та Лесі Пілат (ЗОШ № 6). У підтягуванні серед дівчат і хлопців пофортунило Олегу Журу й Олексію Гордійчуку (ЗОШ № 4), а також Євгенії Євтушок (гімназія) та Вікторії Войтюк (ЗОШ № 2). У жонглюванні м’ячем серед юнаків перемогу здобули Андрій Фесянов (ЗОШ № 4), Артем Устімов (гімназія) та  Роман Дударик (ЗОШ № 6). Найкраще стрибали через скакалку Вікторія Несвіт (ЗОШ № 4), Аліна Ніколайчук і Марія Бондар (гімназія). Спортивне суперництво допомогло не лише визначити переможців, а й зацікавити інших дітей до занять фізичною культурою та спортом.

Не менш захоплюючими були змагання серед учнів 5 класів «Веселі старти», де перемогу виборола команда ЗОШ № 4. Експрес-гра з її захоплюючим станціями: «Співоча», «Поетична муза», «Спортивна», «Станція здоров’я», «Художня», «Театральна», «Ерудит» - пробудила в учасників команд не лише спортивну вправність, а й винахідливість і знання. Усі переможці отримали сувеніри та нагороди. Звичайно, подароване дітям свято - це невеликий внесок, який можемо для них зробити, забезпечуючи таким чином сприятливі умови для виявлення та розкриття здібностей. Даруйте їм великі та малі свята, дбайте про виховання та творчість, і не забувайте, що діти - майбутнє держави.

Віктор ХОМИЧ, головний спеціаліст по роботі з молоддю та спорту міськвиконкому.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891