Сарненські новини

Понеділок
Чер. 18
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Про все потрохуЧи модно правильно облаштовувати димохід?

Чи модно правильно облаштовувати димохід?

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Сьогодні, як і у всі часи, перед головами обласних, міських і районних адміністрацій, підрозділами пожежно-рятувальної служби МНС України на місцях стоїть спільне завдання -забезпечити протипожежний захист населених пунктів, зменшити кількість пожеж, мінімізувати їхні наслідки. Особливо воно ускладнюється в осіньо-зимовий період, коли настає опалювальний сезон, який потребує значних матеріальних витрат і залучення великих людських ресурсів. Це період, коли розпочинається інтенсивне використання різноманітних обігрівальних приладів, зростає навантаження на електромережі, виникають труднощі із забезпеченням надійного водопостачання. Цей період є складним і для Сарненського РВ ГУ МНС. Цієї пори в середньому виникає від 55% до 60% пожеж від їх щорічної кількості. За кілька останніх років простежується тенденція до їх зростання, а також загибелі людей у цей період. Аналіз показує, що на це відчутно впливають кліматичні умови. Основними ж причинами лиха залишаються необережне поводження з вогнем (17% усіх пожеж), несправність електрообладнання ( 25 %) та несправність пічного опалення (15%). А цифри говорять самі за себе. Із-за неправильного влаштування пічного опалення в 2005 році виникло 17 пожеж, вогонь знищив 7 дахів будівель, 8 перекриттів житлових будинків і господарських споруд, ще у двох випадках - домашнє майно. Загальна сума збитків становить 15930 гривень. Тільки за десять місяців нинішнього року з цієї причини виникло 10 пожеж. Вогонь знищив 6 дахів будівель і 4 перекриття, власникам осель нанесено збитків на суму понад 10000 гривень.

Попереду зима - суворий екзаменатор пожежної безпеки та витривалості кожного з нас. Щоразу з її настанням суттєво розширюється коло питань, що потребують підвищеної уваги з боку органів держпожнагляду. Це насамперед, проведення широкого комплексу організаційно-профілактичних заходів щодо запобігання пожежам і загибелі людей на них. Найбільше воно стосується житлового сектора, де виникає понад 90% усіх пожеж.

Як на мене, багато що залежить від рівня матеріального добробуту людей та від їхньої поведінки. Проте важливі й морально-психологічний стан кожного, свідоме ставлення до проблеми забезпечення пожежної безпеки особистого майна та збереження свого життя, як і життя інших. Зрештою більшість протипожежних заходів можна виконати, вони під силу всім, треба лише належно до цього ставитися й, звісно, докладати певних зусиль. Адже Бог допомагає тим, хто не сидить, склавши руки, а працює, шукає вихід.

Насамкінець хочу повернутися до третьої з тих причин, через які виникають пожежі, неправильного облаштування пічного опалення. Чому саме до неї? Та тому, що кількість пожеж, спричинених недбалим поводженням із печами, із року в рік збільшується. На загал у Сарненському районі 67 населених пунктів. Газифіковано лише 16 із них. Далеко не всі будинки опалюються газовими приладами. Отже, виходить, що основним видом опалення на селі є все-таки пічне. З роками будинки старіють, руйнуються конструкції печей. Якщо додати до цього ще й неправильне їх улаштування, зокрема димарів, виходить і зовсім погано. Є тут ще одна важлива деталь. Переважну більшість печей виконують без протипожежної переділки завтовшки 380 мм від дерев’яного перекриття стелі. Як кажуть самі власники осель, такі переділки (ще їх називають карнізами) з цегли під стелею й у товщі самої стелі нині вийшли з моди. Але практика розслідування пожеж, що сталися через проблеми з пічним опаленням, засвідчує, що більшість із них виникають саме через таке порушення. А ще господарі частенько прибивають на горищі дошки верхньої стелі до димоходу, замість того, щоб по периметру залишити вільний доступ для його догляду завчасного ремонту в разі потреби (коли вигоряють шви в кладці або висипається цегла). До цього додам, що споконвічні співмешканці людей—миші та щури - дуже “допомагають” у виникненні пожеж. Гризуни полюбляють облаштовувати свої кубла поблизу димоходів, де тепліше. Для цього вони носять туди солому, сіно, папір, полову, різне шмаття. Все це без винятку - горючий матеріал, який від найменшої іскри спалахує, потому займається дерев’яна стеля й - виникає пожежа. Як господареві простежити за тим, що коїться в нього на горищі, якщо дошки щільно прилягають до димоходу? Тимчасом є один нескладний, але чудовий рецепт приготування міцного розчину, стійкого до високих температур/до розчину глина - пісок у концентрації 1 : 3 (залежно від жирності глини) слід додати кінського кізяка, перед тим ретельно розмоченого у воді й доведеного до стану рідкої сметани. Норма додавання - приблизно третя частина від об’єму розчину. Дарма, що готовий розчин у сирому вигляді має не дуже приємний запах. Коли висохне - запах щезне.

Отже, слід бути особливо обережними під час користування електронагрівальними приладами, пічним і газовим опаленням, стежити за їх справністю та не залишати без нагляду. Не чекайте, коли сільська рада нагадає вам про опалювальний сезон, а беріться за роботу зараз поки є час, не чекайте холодів. Виявляйте обережність у поводженні з вогнем, бо береженого й Бог береже.

Роман ПСАЛТИРА, старший інспектор Сарненського РВ ГУ МНС.  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891