Сарненські новини

Суббота
Лип. 14
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Життя міста Світ захопленьБуйноцвіття Валентини Хомич

Буйноцвіття Валентини Хомич

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Квіти – окраса землі. Кожна з них гарна по-своєму: і королева троянда, і скромна польова ромашка. З давніх-давен людина захоплюється цим дивом природи, прикрашаючи чудові парки, вулиці міст, сіл, свої оселі. Для багатьох квітникарство стало професією, засобом для існування. І дуже добре, що нині можна придбати букет на будь-який смак у спеціалізованих магазинах як влітку, так і взимку.
До чергового дня народження Сарн міська рада проводила місячник з благоустрою райцентру. За зразкове утримання житлових будинків і присадибних ділянок міський голова Леонтій Ніколайчук вручав переможцям грамоти. Дісталася вона й Валентині Хомич, сім’я якої проживає в будинку, що по вул. Ватутіна. Побувавши нещодавно в гостях у цієї родини, був приємно вражений. Біля бага-тьох осель на цій вулиці милують око квіти, але будинок Хомичів потопає в різнобарвному буйноцвітті.
Валентина захоплювалася квітами з дитинства. Милувалася ними скрізь: і на клумбах, і в лузі. А ще відтворювала їх ніжну красу в малюнках. За свої роботи школярка неодноразово отримувала грамоти на конкурсах. Не зникло захоплення квітами  й у дорослому житті, хоч професія Валентини Володими-рівни і не пов’язана з цією красою, адже вона оператор технічної контори станції Сарни. Букети вирощених нею квітів прикрашають і приміщення, де працює жінка. Вдома ж господиня щоранку робить, за словами її чоловіка Володимира, обхід свого квітника, щоб подивитися, як почуваються її улюбленці та помилуватися їх красою. У цьому будинку сім’я  Хомичів мешкає лише декілька років. І весь цей час скромна жінка створює навколо оселі справжній райський куточок. З весни вона висіває в парнику насіння не помідорів чи огірків, а квітів. Коли ж розсада підросте, а надворі землю прогріє тепле сонечко, з допомогою чоловіка та синів Олега й Андрія висаджує квіти в грунт. Для цього Володимир Адамович створив біля будинку невелику декоративну гірку, вхід з вулиці прикрасив аркою, є плани з благоустрою і на майбутнє.
Уже 20 років ця пара - єдине ціле. Виросли сини, вони цьогоріч стали студентами столичного університету «Україна».
- Напишіть про нашу Валентину в газеті, вона на це за-слуговує, - долучається до розмови сусідка Ніна Петрівна. - Погляньте, яку красу вирощують турботливі руки цієї жінки.
Усі сусіди й перехожі завжди милуються чорно-бривцями, айстрами, трояндами, іншими квітами, що прикрашають територію навколо будинку до пізньої осені. Коли ж землю вкриває біла ковдра, а мороз розмальовує віконні шибки чудернацькими візерунками, Валентина Володимирівна доглядає свою оранжерею в будинку. Найбільше до вподоби господині калатеї. Вони хоч і не цвітуть, але не примхливі, мають гарне декоративне листя.
Багато в любительки краси й літератури про декоративні рослини. На запитання, чи не хотіла б робити на квітах хоч невеликий бізнес, жінка відповіла, що вирощує їх лише для власного задоволення.

Василь СОСЮК,
м. Сарни.
Фото автора
  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891