Сарненські новини

Вівторок
Лип. 17
Розмір тексту
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Головна Життя міста Брати наші менші1 квітня - Міжнародний день птахів: Пернаті потребують допомоги

1 квітня - Міжнародний день птахів: Пернаті потребують допомоги

Поділитись посиланням на статтю Роздрукувати

Їх можна побачити й почути скрізь: у парках, скверах, садах, лісах, на полях, біля водойм, у містах і селах. Птахи — це пісня і політ, вони піднімаються вище гір і хмар, перелітають пустелю, море, океан...

Від поведінки людей часто залежить їхня доля, адже голосна розмова, навіть присутність можуть примусити птахів покинути місця, де вони не один рік жили, а знайти нові досить складно. Не буде місця для гнізда - не з'являться пташенята. Відомо, що через це зникали цілі види. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це для багатьох птахів - екологічні катастрофи...

Більшість пернатих - друзі людини: допомагають їй боротися з різними шкідниками, знищувати бур'яни. Є птахи-лікарі, санітари, співаки і, зрештою, багато з них мають велике естетичне, декоративне значення. Дійсно, не буває непотрібних видів. Приміром, у Китаї в епоху Мао Цзедуна вирішили винищити горобців, щоб не губили врожаю. Сотні мільйонів дисциплінованих громадян вийшли на вулиці, дружно гамселячи по каструлях. Сполохані горобці вмирали в небі від знесилля. Тріумф «мудрого господарювання» - вантажівки, заповнені пташиними тільцями, - відзняли на плівку й показали цілому світові. А сподіваного підвищення врожаю не сталося - навпаки! Шкідники так розплодилися, що збіжжя зібрали значно менше. Виявляється, горобець, якого називають шкідником-розбійником, бере дуже скромну оплату за свої послуги сільському господарству.

Список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю, - з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. Нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю. Тож приваблюйте птахів на свої поля, сади, городи, у міські парки, підгодовуйте взимку, влаштовуйте штучні гнізда й певен - вони віддячать сторицею.

Юрій Комар  

Прокоментувати цю новину:

Оскільки Ви ще незареєструвались на нашому сайті, то для того щоб надіслати прокоментувати Вам потрібно ввести перевірочний код:

????

Highslide JS Highslide JS

Меню користувача

Вибачте, ви неавторизовані

Статистика

Новин : 239
Коментарів : 19
Користувачів : 891